თბილისსა და რეგიონებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღეს - დაკავებულია 12 პირი
© Google
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის, თბილისის, კახეთის, აჭარის, სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ბოლო პერიოდში ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღეს - დაკავებულია 12 პირი.
შსს-ს ინფორმაციით, ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე დაკავებული არიან: 1997 წელს დაბადებული ვ.პ., 1974 წელს დაბადებული გ.კ. და თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე 2002 წელს დაბადებული ს.ვ., ასევე, წარსულში ნასამართლევი პირები: 1998 წელს დაბადებული ჯ.თ., 1997 წელს დაბადებული თ.წ., 1977 წელს დაბადებული ვ.ბ., 1989 წელს დაბადებული ს.ჯ., 1973 წელს დაბადებული, ჯ.წ., 1985 წელს დაბადებული ნ.ბ., 1976 წელს დაბადებული მ.ც., 1983 წელს დაბადებულ ა.ბ. და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი 1981 წელს დაბადებული ი.ც.
დანაშაულები თავისუფლების 9 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს.
"სამართალდამცველებმა დაკავებულების პირადი, საცხოვრებელი სახლების, ავტომობილებისა და დამხმარე სათავსოების ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად სხვადასხვა ტიპის ცეცხლსასროლი იარაღი და საბრძოლო მასალა ამოიღეს - პისტოლეტები, რევოლვერები, ავტომატი, სანადირო თოფი, მჭიდები, ვაზნები და მაყუჩი.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-3, მე-4 და მე-5 ნაწილებით მიმდინარეობს", - აცხადებენ შსს-ში.

12 arrested as police seize illegal firearms and ammunition across Georgia
The investigation is being conducted under Articles 236(3), 236(4), and 236(5) of the Georgian Criminal Code, which carry penalties of up to nine years in prison
Georgian law enforcement has detained 12 individuals following a series of operations targeting the illegal possession of firearms and ammunition in Tbilisi and several regions. The Ministry of Internal Affairs reported that coordinated efforts by the Patrol Police and police departments from Tbilisi, Kakheti, Adjara, and Samegrelo-Zemo Svaneti led to the confiscation of various weapons and combat materials.
Among those arrested are Georgian citizens born between 1973 and 1998, as well as a 2002-born Turkish national. Several of the suspects have prior criminal records, and one is currently under probation. They are all accused of illegally acquiring, storing, and carrying firearms and ammunition.
During searches of the suspects’ homes, vehicles, and personal belongings, police seized a range of illegal items, including pistols, revolvers, an automatic rifle, a hunting shotgun, magazines, cartridges, and a suppressor.
The investigation is being conducted under Articles 236(3), 236(4), and 236(5) of the Georgian Criminal Code, which carry penalties of up to nine years in prison.