Stopcov.ge-ზე გამოქვეყნებული ინფორმაციის თანახმად, დღეს ქვეყანაში გამოვლენილი ინფიცირების 1 954 ახალი შემთხვევიდან: თბილისში გამოვლენილია 1 015 შემთხვევა, აჭარა – 105, იმერეთი – 313, ქვემო ქართლი – 97, შიდა ქართლი – 85, გურია – 43, სამეგრელო – ზემო სვანეთი – 106, კახეთი – 84, მცხეთა-მთიანეთი – 46, სამცხე-ჯავახეთი – 49, რაჭა-ლეჩხუმი და ქვემო სვანეთი – 11.
ამ ეტაპზე ინფიცირების მიმდინარე აქტიური შემთხვევა 44 606 საიდანაც: 6 566 ადამიანი მკურნალობს საავადმყოფოში, მათ შორის, თბილისის საავადმყოფოებში – 2 607, აჭარაში – 509, იმერეთში – 1 423.
ამ ეტაპზე მძიმე პაციენტია 1 728 პირი, მათ შორის, თბილისში – 661, აჭარაში – 125, იმერეთში – 505. ხელოვნური სუნთქვის აპარატზე იმყოფება 377 პირი,  მათგან თბილისში – 207, აჭარაში – 40, იმერეთში – 35.
1 160 ადამიანი მოთავსებულია კლინიკურ-სასტუმროებში, მათ შორის 710 – თბილისში, 243 – აჭარაში.  36 880 პირი ვირუსის მკურნალობის კურსს გადის საცხოვრებელ ბინაზე.
ამ ეტაპისთვის თვითიზოლაციაში იმყოფება 41 660 ადამიანი.