აჭარაში დიდი ოდენობით ნარკოტიკული და ფსიქოტროპული ნივთიერებები ამოიღეს - დაკავებული არიან ყაზახეთის, სომხეთის და გერმანიის მოქალაქეები
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოსა და ამავე დეპარტამენტის, საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს აჭარის საგამოძიებო სამსახურის თანამშრომლებმა, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებებისა და ფსიქოტროპული ნივთიერებების უკანონო შეძენა-შენახვის და რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით 2005 წელს დაბადებული, ყაზახეთის მოქალაქე ბ.ა., სომხეთის მოქალაქე 1980 წელს დაბადებული ჰ.ა. და გერმანიის მოქალაქე 1978 წელს დაბადებული ო.ქ. სხვადასხვა დროს დააკავეს.
"პატრულ-ინსპექტორებმა ბრალდებულები ბათუმსა და ქობულეთში გადამოწმების მიზნით შეაჩერეს.
სამართალდამცველებმა მათი პირადი, ავტომობილების, ასევე დაკავებულების დროებითი საცხოვრებლების ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღეს განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები და ფსიქოტროპული ნივთიერებები. მათ შორის: სარეალიზაციოდ დაფასოებული ათეულობით შეკვრა „მეთადონი“, "ჰეროინი", "ალფა პვპ"- ე, "ბუპრენორფინი" და "პრეგაბალინი".
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე,  260-ე კვარტა და 261-ე  მუხლებით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 20 წლამდე ან უვადო აღკვეთას ითვალისწინებს", - აღნიშნულია შსს-ს ინფორმაციაში.

Large quantities of narcotic drugs and psychotropic substances have been seized in Georgia’s Adjara region, with citizens of Kazakhstan, Armenia and Germany detained in connection with the case.
The Ministry of Internal Affairs said on Saturday that police officers arrested three individuals — citizens of Kazakhstan, Armenia and Germany — at different times on charges of illegal acquisition, storage and facilitation of the sale of especially large quantities of narcotic and psychotropic substances.
Patrol police officers stopped the suspects in Batumi and Kobuleti for inspection. As a result of searches of their persons, vehicles and temporary residences, law enforcement officers seized especially large quantities of narcotic and psychotropic substances as evidence.
The seized items include dozens of packages prepared for sale containing methadone, heroin, alpha-PVP, buprenorphine and pregabalin. Police also confiscated materials used for packaging narcotic substances.