აჭარაში ინტერპოლის მიერ წითელი ცირკულარით ძებნილი თურქეთის ორი მოქალაქე დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ინტერპოლის წითელი ცირკულარით ძებნილი, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქეები 1998 წელს დაბადებული უ. ი. და 1992 წელს დაბადებული უ.ჰ. სხვადასხვა დროს დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, თურქეთის რესპუბლიკის სამართალდამცავი ორგანოების მიერ, უ.ი. განზრახ მკვლელობის, ხოლო უ.ჰ. დამნაშავის მიერ საცხოვრებელი ადგილის ხელშეუხებლობის დარღვევის ბრალდებით ინტერპოლის წითელი ცირკულარით იძებნებოდნენ.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ორივე მათგანი აჭარაში, სხვადასხვა დროს დააკავეს.

Following investigative operations, both suspects were apprehended in Adjara at different times
Officers from the Ministry of Internal Affairs’ Adjara Police Department have arrested two Turkish nationals, born in 1998 and 1992, who were wanted under Interpol red notices.
The 1998-born individual was sought by Turkish authorities on charges of premeditated murder, while the 1992-born individual was wanted for violating the inviolability of a residence, the MIA press office said on Wednesday.
Following investigative operations, both suspects were apprehended in Adjara at different times. Extradition procedures are currently underway in accordance with the law.