აჭარაში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 3 პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის  თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვის, რეალიზაციისა და  რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით, 1973 წელს დაბადებული ნ.ქ. , უცხო ქვეყნის მოქალაქეები: 1993 წელს დაბადებული  მ.ი. და 2004 წელს დაბადებული ქ.მ. დააკავეს.
"სამართალდამცველებმა  ბრალდებულების პირადი და დროებითი საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას, ასევე, სხვადასხვა ადგილიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ  გამზადებული  განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები, მათ შორის „ჰეროინი“, „მორფინი“, გამომშრალი „მარიხუანა“, ნარკოტიკული საშუალებების დაფასოებისთვის და კულტივირებისთვის საჭირო მასალები.
პოლიციის მიერ ნივთმტკიცებად,  ასევე, ამოღებულია  ერთ-ერთი ბრალდებულის მიერ უკანონოდ გაყიდული ნარკოტიკი.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე,  260-ე კვარტა და 260-ე ტერცია  მუხლებით მიმდინარეობს", - აცხადებენ შსს-ში.

Adjara police in Western Georgia detain three on drug trafficking charges
The suspects include a Georgian citizen, born in 1973, and two foreign nationals, born in 1993 and 2004
Officers of the Ministry of Internal Affairs’ Adjara Police Department have detained three individuals on charges of illegal purchase, possession, sale, and facilitation of the sale of large quantities of narcotics.
The suspects include a Georgian citizen, born in 1973, and two foreign nationals, born in 1993 and 2004. According to the ministry, the alleged crimes are punishable by up to 20 years in prison or life imprisonment.
During searches of the suspects’ personal belongings, temporary residences, and other locations, law enforcement seized large quantities of drugs prepared for distribution, including heroin, morphine, and dried marijuana, as well as materials used for packaging and cultivation. Police also confiscated narcotics that one of the suspects had allegedly sold illegally.