აჭარაში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით თურქეთის 3 მოქალაქე დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებისა და ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქეები: 1997 წელს დაბადებული ა.თ., 2003 წელს დაბადებული ე.ჩ. და 2000 წელს დაბადებული დ.ი. დააკავეს.
"სამართალდამცველებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების, მათ შორის ბრალდებულების პირადი ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღეს განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „კოკაინი" და ფსიქოტროპული ნივთიერება „პრეგაბალინი“.
პოლიციის მიერ, ასევე, ამოღებულია მცირე ზომის ელექტრო სასწორი.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე და 261-ე მუხლებით მიმდინარეობს", - აღნიშნულია შსს-ს ინფორმაციაში.

Three Turkish nationals arrested in Georgia on drug charges
During the searches, law enforcement officers seized a significant quantity of cocaine and the psychotropic drug pregabalin
Georgian police have arrested three Turkish nationals in the Black Sea region of Adjara in western Georgia for illegal possession of large and especially large quantities of narcotic and psychotropic substances, the Ministry of Internal Affairs announced on Monday.
The body said the suspects - identified only by their initials as A.T. (born in 1997), E.Ch. (born in 2003), and D.I. (born in 2000) - were detained following a series of coordinated operational and investigative activities carried out by officers from the Adjara Police Department.
During the searches, law enforcement officers seized a significant quantity of cocaine and the psychotropic drug pregabalin. A small electronic scale was also recovered from the scene, suggesting possible involvement in distribution.