აჭარაში ნარკოტიკული საშუალებები ამოიღეს, დაკავებულია უცხო ქვეყნის 2 მოქალაქე
შინაგან საქმეთა  სამინისტროს  აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა - შენახვისა და ნარკოტიკული საშუალების  შემცველი მცენარის უკანონო დათესვა-მოყვანის ბრალდებით უცხო ქვეყნის მოქალაქეები: 1994 წელს დაბადებული მ.ე. და 1997 წელს დაბადებული რ.ა. სხვადასხვა დროს დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი  და საცხოვრებლების ჩხრეკისას ნივთმტკიცებად ამოიღეს განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები, მათ შორის: "კოკაინი“, "მდმა“, "კლეფედრონი“„მცენარე კანაფი“ და  „გამომშრალ მარიხუანა“. ასევე ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალების კულტივირებისთვის საჭირო მასალები.
გამოძიება  საქართველოს  სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე და 265-ე  პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს, რაც 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.

The detainees, identified as M.E., born in 1994, and R.A., born in 1997, were apprehended at different times during the investigation
officers from the ministry of internal affairs’ Adjara police department in western Georgia have arrested two foreign nationals in connection with large-scale drug offences, including the illegal possession of narcotics and cultivation of cannabis plants.
The detainees, identified as M.E., born in 1994, and R.A., born in 1997, were apprehended at different times during the investigation.
According to the ministry, searches of the suspects’ homes and personal belongings uncovered substantial quantities of narcotics, including cocaine, mdma, clephedrone, cannabis plants, and dried marijuana. equipment used for cultivating drugs was also seized.
The investigation is ongoing under articles 260 and 265 of the Georgian criminal code, which carry penalties of up to 20 years or life imprisonment.