აჭარის პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერებები ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერებების უკანონოდ, ჯგუფურად შეძენა-შენახვის ბრალდებით თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქეები: 1998 წელს დაბადებული ა.ჩ. და 1988 წელს დაბადებული ე. ს. დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, სამართალდამცველებმა ბრალდებულები თბილისი-სენაკი-ლესელიძის ავტომაგისტრალზე, ავტომობილით გადაადგილებისას შეაჩერეს. პოლიციამ მათი პირადი და ავტომობილის ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღო განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერება „პრეგაბალინის“ შემცველი კაფსულები.

Two Turkish citizens arrested in Georgia for large-scale possession of psychotropic substances
Officers of the Adjara Police Department under Georgia’s Ministry of Internal Affairs have arrested two citizens of the Republic of Turkey - A.Ch., born in 1998, and E.S., born in 1988 - on charges of illegal, group possession of psychotropic substances in particularly large quantities.
According to the Ministry, the offense carries a penalty of up to 12 years in prison.
The suspects were detained while traveling by car on the Tbilisi-Senaki-Leselidze highway. During the search of the vehicle and their personal belongings, police seized a significant quantity of capsules containing the psychotropic substance pregabalin, which has been submitted as evidence.