ალექსანდრ ლუკაშენკო მიხეილ ყაველაშვილს საქართველოს დამოუკიდებლობის დღეს ულოცავს
ბელარუსის რესპუბლიკის პრეზიდენტი ალექსანდრ ლუკაშენკო პრეზიდენტ მიხეილ ყაველაშვილს საქართველოს დამოუკიდებლობის დღეს ულოცავს.
"ძვირფასო მიხეილ, გთხოვთ, მიიღოთ ჩემი გულწრფელი მილოცვა დამოუკიდებლობის დღესთან დაკავშირებით - ეს დღესასწაული სიმბოლურად ქართველი ხალხის სიმტკიცეს, ერთიანობასა და ურყევ სულს განასახიერებს.
დარწმუნებული ვარ, რომ საქართველო განაგრძობს წინსვლას მდგრადი განვითარების გზაზე, კიდევ უფრო გააძლიერებს თავის სახელმწიფო ინსტიტუტებს და გააუმჯობესებს მოქალაქეთა კეთილდღეობას. ეს ძალისხმევა ხელს შეუწყობს ქვეყნის შემდგომ პროგრესს და განამტკიცებს მის რეპუტაციას საერთაშორისო ასპარეზზე.
მოუთმენლად ველი მინსკსა და თბილისს შორის ყოვლისმომცველი თანამშრომლობის შემდგომ განვითარებასა და გაღრმავებას ჩვენი ხალხების საკეთილდღეოდ, მათ შორის ვაჭრობის, ეკონომიკის, ჰუმანიტარულ და კულტურის სფეროებში.
ძვირფასო მიხეილ, გულწრფელად გისურვებთ ჯანმრთელობას, ოპტიმისტურ განწყობასა და წარმატებას, ხოლო ქართველ ხალხს - მშვიდობას, კეთილდღეობასა და უზრუნველ მომავალს“, - აღნიშნულია მისალოც წერილში.

In his congratulatory message, Lukashenko described the holiday as a symbol of the Georgian people’s resilience, unity and strong spirit
Belarusian President Alexander Lukashenko has congratulated Georgian President Mikheil Kavelashvili on the occasion of Georgia’s Independence Day.
In his congratulatory message, Lukashenko described the holiday as a symbol of the Georgian people’s resilience, unity and strong spirit.
The Belarusian president said he was confident Georgia would continue progressing along a path of sustainable development, strengthening state institutions and improving the wellbeing of its citizens.
Lukashenko also expressed hope for further expansion of cooperation between Minsk and Tbilisi in trade, economic, humanitarian and cultural fields for the benefit of both nations.