ალექსანდრე დარახველიძე აშშ-ის საელჩოს რეგიონული უსაფრთხოების ოფიცერს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ ალექსანდრე დარახველიძემ საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს რეგიონული უსაფრთხოების ოფიცერთან დეივ ჰედლესტონთან შეხვედრა გამართა.
პრესსამსახურის ინფორმაციით, შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა განიხილეს არსებული და სამომავლო საპოლიციო თანამშრომლობის აქტუალური საკითხები.
"მინისტრის მოადგილემ აღნიშნა, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტრო მიესალმება პარტნიორობის გაღრმავებას, უწყების კომპეტენციას მიკუთვნებულ საკითხებთან დაკავშირებით და იმედი გამოთქვა, რომ მხარეთა ერთობლივი მუშაობით, ორმხრივი თანამშრომლობა მომავალში კიდევ უფრო ინტენსიურად წარიმართება.
თავის მხრივ, ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს რეგიონული უსაფრთხოების ოფიცერმა მადლობა გადაუხადა ალექსანდრე დარახველიძეს არსებული მრავალწლიანი ნაყოფიერი პარტნიორობისთვის და თანამშრომლობის გაღრმავების მზაობა გამოთქვა", - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

The meeting focused on current and future issues related to bilateral police cooperation, the MIA press office said
Georgia’s Deputy Interior Minister Aleksandre Darakhvelidze has held talks with the United States Embassy’s Regional Security Officer,David Hiddleston,in Tbilisi, the Interior Ministry said on Wednesday.
The meeting focused on current and future issues related to bilateral police cooperation, the MIA press office said.
Darakhvelidze said the Interior Ministry welcomed the deepening of partnership on matters within its remit and expressed hope that joint efforts would lead to more intensive cooperation in the future.
For his part, Hiddleston thanked Darakhvelidze for what the ministry described as years of productive partnership and voiced readiness to further strengthen cooperation between the two sides, the statement said.