ალექსანდრე დარახველიძე - სუსმა ჩაატარა დეტალური  და სრულყოფილი გამოძიება, სადაც ყველა კითხვას, რაც BBC-ის ფილმში იყო, გაეცა პასუხი
სუსმა გაასაჯაროვა ის ინფორმაცია, რა კითხვებიც იყო დასმული ფილმში და გააცნო საზოგადოებას, შესაბამისად, აღნიშნულ ნივთიერებასთან დაკავშირებით ინფორმაცია საჯაროდ არის ხელმისაწვდომი და შეგიძლიათ, გაეცნოთ, - ამის შესახებ შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ ალექსანდრე დარახველიძემ განაცხადა.
მისივე თქმით, რაც შეეხება პოლიციის მხრიდან გამოყენებულ სპეციალურ საშუალებებს, მას იყენებენ მაშინ, როდესაც ადგილი აქვს მასობრივ არეულობას.
"სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურმა ჩაატარა დეტალური  და სრულყოფილი გამოძიება, სადაც ყველა კითხვას, რაც BBC-ის ფილმში იყო, გაეცა პასუხები. რაც შეეხება პოლიციის მხრიდან გამოყენებულ სპეციალურ საშუალებებს, მას იყენებენ მაშინ, როდესაც ადგილი აქვს მასობრივ არეულობას.
გამოძიებამ ამოიღო ყველა ის დოკუმენტი, რაც დაკავშირებული იყო აღნიშნული ნივთიერების შესყიდვასთან, მის ხარჯვასთან, შესაბამისად, სუსმა გააკეთა დეტალური ინფორმაცია იმ ნივთიერების შესახებ, რომელიც 2007-2009 წლებშია შეძენილი და ფლობდა გდდ. ასე რომ, აქ კითხვები არ არის და თქვენ დამატებით ცდილობთ, რომ გარკვეულობა შემოიტანოთ ამ საკითხში.
როგორც განგიმარტეთ, სუსს წარედგინა ყველა ის დოკუმენტაცია, რაც აუცილებელი იყო ამ საკითხის გამოსაძიებლად. სუსმა გაასაჯაროვა ის ინფორმაცია, რა კითხვებიც იყო დასმული ფილმში და გააცნო საზოგადოებას, შესაბამისად, აღნიშნულ ნივთიერებასთან დაკავშირებით ინფორმაცია საჯაროდ არის ხელმისაწვდომი და შეგიძლიათ, გაეცნოთ, წერია ყველაფერი", - განაცხადა ალექსანდრე დარახველიძემ.

Darakhvelidze claimed the special substances used by police against antigovernmental protesters last year were deployed “strictly in situations involving mass unrest"
The State Security Service (SSS) has publicly released information in response to all the questions raised in the BBC documentary regarding a controversial substance, making the details fully accessible to the public, Deputy Interior Minister Aleksandre Darakhvelidze claimed on Monday.
According to Darakhvelidze, the special substances used by police against antigovernmental protesters last year were deployed “strictly in situations involving mass unrest.”
“The State Security Service conducted a thorough and comprehensive investigation, providing answers to all the questions highlighted in the BBC film. Regarding the special substances used by the police, these are employed only when there is mass disorder. The investigation reviewed all documents related to the purchase and handling of the substance. Accordingly, the SSS has shared detailed information about the substance acquired and held between 2007 and 2009. All relevant questions have been addressed, and the public can access this information freely,” Darakhvelidze said.