ალუდა ღუდუშაური - ამაში წააგეს ამათმა, რომ ესენი შეეხნენ ღირსებას, ისტორიას, ეკლესიას, რწმენას
შეიძლება ქართველმა 100% გაიღოს თავისი მატერიალურის, მაგრამ 1% არ დათმოს ღირსების. ამაში წააგეს ამათმა, რომ ესენი შეეხნენ ღირსებას, ისტორიას, ეკლესიას, რწმენას, - ამის შესახებ ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტის თავმჯდომარის პირველმა მოადგილემ ალუდა ღუდუშაურმა პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის სხდომაზე განაცხადა.
"არც ის, რომ ლიცენზიას წაართმევ თუ უცბად მისი საკარმიდამო, მამაპაპისეული სახლ-კარი აღმოჩნდება ვინმე სხვისი და ისე გასხვისდება და რეესტრში მივიდოდა და აღმოაჩენდა, რომ თვითონ მამაპაპისეული საკარმიდამო ნაკვეთი, სადაც ის ცხოვრობდა თუ მისი მამა-პაპანი ხნავდნენ თუ კალოდ იყენებდნენ, აღმოჩნდებოდა ვინმე სხვისი, თუნდაც გადამთიელის, ამასაც კი რუდუნებით თუ მოთმინებით, რა თქმა უნდა დიდი ძალისხმევის შედეგად ითმენდა ხალხი, მაგრამ ქართველი ხალხი არასოდეს არ ითმენდა ღირსების შელახვას, ეს ვერ გაიგეს ამათმა. აქ არის ღირსებაზე ლაპარაკი. ესენი კომერციული თვალსაზრისით ზომავდნენ, რომ მაგალითად წავართმევ 90%-ს და 10% დარჩებათ და ამას მოითმენს და სინამდვილეში შეიძლება ქართველმა 100% გაიღოს თავისი მატერიალურის, მაგრამ 1% არ დათმოს ღირსების. აი ამაში წააგეს ამათმა, რომ ესენი შეეხნენ ღირსებას, შეეხნენ ისტორიას, ახალი ქართველის გამოყვანას, ეკლესიას, რწმენას, ყველაფერს. ბოროტებასთან მიმართებაში, ყველაზე ნიშანდობლივი რა არის იცით, რომ შეეძლოთ რომ ვიღაც ქვედა რგოლის წარმომადგენელი ყოფილიყო, მაგრამ არა უშუალოდ ხელმძღვანელები არაერთ „სპეცოპერაციაში“ თვითონ მონაწილეობდნენ და ეს არის პირდაპირი სიმპტომი იმისა, რომ ეს ხალხი ამ ბოროტებით ტკბებოდა“,  - განაცხადა ალუდა ღუდუშაურმა.

The MP accused certain individuals of directly participating in unjust actions and "enjoying this evil".
In a session of the temporary investigative commission of the Georgian Parliament over alleged crimes under the United National Movement Government between 2003-2012, Aluda Gudushauri, the First Deputy Chairman of the Committee on Human Rights Protection and Civil Integration, emphasized the importance of dignity for the Georgian people.
Gudushauri declared that while Georgians may be willing to sacrifice their material possessions, they would never relinquish their dignity.
"A Georgian may sacrifice 100% of his material wealth, but he will not give up 1% of his dignity," Gudushauri claimed. He criticized what he described as attempts to undermine the historical, religious, and cultural values of the Georgian people. "They measured it from a commercial point of view, believing they could take 90% and leave 10%, assuming that would be tolerated. But dignity is non-negotiable."
The MP accused certain individuals of directly participating in unjust actions and "enjoying this evil," implying that violations against the dignity of Georgians were deliberate.