არასრულწლოვნის მიმართ ჩადენილი გარყვნილი ქმედების ბრალდებით ერთი პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის არასრულწლოვნების საქმეთა მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, არასრულწლოვნის მიმართ ჩადენილი გარყვნილი ქმედების ბრალდებით, 1995 წელს დაბადებული ბ.ბ. დააკავეს.
"გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული, მეზობლად მცხოვრებ -  2015 წელს დაბადებულ არასრულწლოვანს სისტემატურად უგზავნიდა სექსუალური ხასიათის მოკლეტექსტურ შეტყობინებებს. ბ.ბ.-მ იგი დაითანხმა, რომ მსგავსი შინაარსის ფოტო მისთვისაც გაეგზავნა. საქმის მასალებით, ასევე, დგინდება, რომ ბრალდებული გოგონას სქესობრივ კავშირს სთავაზობდა.
ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამართალდამცველებმა ბ.ბ. ბრალდებულის სახით დააკავეს.
ნივთმტკიცების სახით ამოღებულია ბრალდებულის მობილური ტელეფონი, რომლის საშუალებითაც იგი არასრულწლოვანს სექსუალური ხასიათის შეტყობინებებს უგზავნიდა.
მომხდარზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 141-ე მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 9 წლამდე აღკვეთას ითვალისწინებს", - აცხადებენ შსს-ში.

Police in Georgia have arrested a 30-year-old man on suspicion of committing indecent acts against a minor, the Ministry of Internal Affairs said on Thursday.
Officers from the Main Division for Juvenile Affairs of the Ministry of Internal Affairs of Georgia said the suspect, identified by the initials B.B. and born in 1995, was detained in Tbilisi.
The accused allegedly sent repeated sexually explicit text messages to a neighbouring child born in 2015. The ministry said he was also suspected of persuading the minor to send him a photograph of a similar nature and of proposing sexual relations.
Following operational measures and investigative actions, law enforcement officers arrested the suspect as a defendant in the case. His mobile phone was seized as evidence. Authorities said the device was used to send the alleged messages.