არჩილ გორდულაძე - "ლელო“ მატყუარების და გაქნილი პოლიტიკანების პარტიაა, მადლობა მათ, რომ კიდევ ერთხელ მოგვცეს საშუალება, რომ მათი ტყუილები ვამხილოთ
"ლელო“ მატყუარების და გაქნილი პოლიტიკანების პარტიაა, - ასე აფასებს  პარლამენტის იურიდიულ საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარე არჩილ გორდულაძე "ლელო-ძლიერი საქართველოს“ მიერ გავრცელებულ აუდიოჩანაწერს, რომელშიც მათი ინფორმაციით, კოალიციის მაჟორიტარობის კანდიდატზე ზეწოლის, ძალადობის და მოსყიდვის მცდელობაა ასახული.
გორდულაძე მიესალმება პროკურატურის მიერ აღნიშნულ საქმესთან დაკავშირებით გამოძიების დაწყებას და აცხადებს, რომ გამოძიების შედეგად ფარდა აეხდება „ლელო-ძლიერი საქართველოს“ მიერ დაგეგმილ მავნებლობას.
"მადლობა მათ კიდევ ერთხელ, რომ მოგვცეს საშუალება ჩვენც, პოლიტიკაში ჩართულ ადამიანებსაც, სამართალდამცავი ორგანოს წარმომადგენლებსაც იმისათვის, რომ მათი ტყუილები ვამხილოთ. ვამხილოთ, მათ შორის, ის ქმედებები, რომლებსაც ისინი გეგმავენ 4 ოქტომბრისათვის. მათ რამდენიმე ათეულ შემთხვევაში მუნიციპალურ არჩევნებში კანდიდატიც კი ვერ დაასახელეს და რა კანდიდატებზე ზეწოლასა და მათ მოსყიდვაზეა საუბარი, გაურბით მათ თავიანთ წევრები და ერთი თუ ორი ადამიანი მათ გამოიჭირეს და ათქმევინეს აბსოლუტური სისულელე და შემდეგ ამ სისულელეზე კომენტარები აკეთეს. რეალურად კარგია, რომ პროკურატურამ დაიწყო გამოძიება და შესაბამისად ფარდა აეხდება იმ მავნებლობას, რომელიც დაგეგმილი აქვს „ლელოს“ და მათთან დაკავშირებულ ყველა იმ ე.წ. პოლიტიკოსს, რომელიც არის აგენტი და ყველაფერზე ხელმომწერი“,- განაცხადა არჩილ გორდულაძემ.

Gorduladze welcomed the Prosecutor’s Office investigation into the matter, saying it would expose Lelo’s “malicious plans” ahead of the elections
Archil Gorduladze, chairman of Georgia’s parliamentary Legal Affairs Committee, has described the Lelo – Strong Georgia opposition coalition as a “group of liars and disappearing politicians” following the release of an audio recording allegedly showing attempts to pressure, bribe, and intimidate the coalition’s majoritarian candidate ahead of the October 4 municipal elections.
Gorduladze welcomed the Prosecutor’s Office investigation into the matter, saying it would expose Lelo’s “malicious plans” ahead of the elections.
“Thanks to them, we now have the opportunity to reveal their lies, as well as the actions they have planned for 4 October. They couldn’t even nominate candidates in several dozen municipal elections, yet claims that their candidates had been pressured or bribed is absolute nonsense,” Gorduladze said.
He added that the investigation would shed light on the activities of Lelo and any associated politicians acting as “agents [of foreign influence]”.