აჭარის პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ხელვაჩაურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, უცხო ქვეყნის მოქალაქე, 1980 წელს დაბადებული ჯ.ფ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონოდ შეძენა-შენახვისა და გასაღების მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
“სამართალდამცველებმა ბათუმში, ჯ.ფ. – ს პირადი და დროებითი საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღეს განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „ალფა-პვპ”. ხოლო 17 ლოკაციიდან ნივთმტკიცებად ამოღებულია ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებული პირის მიერ შემდგომი რეალიზაციის მიზნით განთავსებული განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი.
ჯ.ფ. -ს დროებითი საცხოვრებელი ჩხრეკის შედეგად, პოლიციამ ნივთმტკიცებად, ასევე, ამოიღო ელექტრო სასწორი, პოლიეთილენის პაკეტები და წებოვანი ლენტები.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილითა და 19-260-ე მუხლის მე-7 ნაწილით მიმდინარეობს”, – აცხადებენ შსს-ში.

Foreign national arrested in Georgia for large-scale drug offenses
Georgian police have arrested a foreign national in Batumi on charges of possession and attempted distribution of a large quantity of narcotics, the Interior Ministry of Georgia announced.
The suspect, identified as J.F., born in 1980, was detained by officers from the Adjara Police Department’s Khelvachauri District Division following an investigation and operational measures.
During a search of the suspect’s residence and personal belongings, authorities seized a significant amount of the synthetic drug Alpha-PVP, as well as electronic scales, plastic bags, and adhesive tapes used for packaging. Additionally, narcotics intended for distribution were found in 17 different locations across the area.
If convicted, the suspect faces a prison sentence of up to 20 years or life imprisonment under Article 260 (Part 6) and Article 19-260 (Part 7) of Georgia’s Criminal Code.