ავტოსადილერო კომპანიის დირექტორი 374 000 აშშ დოლარის თაღლითურად მითვისების ბრალდებით დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის რუსთავის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, დიდი ოდენობით ჩადენილი თაღლითობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, სამართალდამცველების მიერ სისხლის სამართლის საქმეზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, საზღვარგარეთიდან 43 ავტომობილის ჩამოყვანის სანაცვლოდ,  უცხო ქვეყნის მოქალაქის მიერ გადახდილი 374 000 აშშ დოლარი თაღლითურად მიისაკუთრა და ვალდებულება არ შეასრულა.
პოლიციამ ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულის ჩამდენი პირი - ერთ-ერთი ავტოსადილერო კომპანიის დირექტორი ბრალდებულის სახით დააკავა.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 180-ე მუხლის მე-3 ნაწილის "ბ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 9 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს.

Law enforcement officers subsequently detained the suspect, identified as the director of an auto dealership company, following investigative actions carried out as part of the criminal case
Officers from the Rustavi City Division of the Kvemo Kartli Police Department under Georgia’s Ministry of Internal Affairs have arrested one person on charges of large-scale fraud.
According to the Interior Ministry, an investigation found that the suspect allegedly misappropriated $374,000 paid by a foreign citizen for the import of 43 vehicles from abroad and failed to fulfil the agreed obligation.
Law enforcement officers subsequently detained the suspect, identified as the director of an auto dealership company, following investigative actions carried out as part of the criminal case.