ავტოსაგზაო შემთხვევის შედეგად სამი პირის გარდაცვალების ფაქტზე ბრალდებულს 7 წლით და 6 თვით პატიმრობა მიესაჯა
პროკურატურის ინფორმაციით, ბათუმის საქალაქო სასამართლომ სრულად გაიზიარა პროკურატურის მიერ წარდგენილი მტკიცებულებები და ავტოსაგზაო შემთხვევის შედეგად სამი პირის გარდაცვალების ფაქტზე ბრალდებული დამნაშავედ ცნო.
"სასამართლოში გამოკვლეული მტკიცებულებებით დადგინდა, რომ 2025 წლის 14 ივნისს, ბრალდებულმა, რომელიც ბათუმიდან სარფის მიმართულებით გადაჭარბებული სიჩქარით მოძრაობდა, ვერ უზრუნველყო ავტომანქანის უსაფრთხო მართვა და გაჩერებულ სატვირთო ავტომობილს შეეჯახა. ავტოსაგზაო შემთხვევის შედეგად მიღებული დაზიანებებით ავტომანქანაში მყოფი სამი პირი გარდაიცვალა.
ბრალდებულს ბრალდება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 276-ე მუხლის მე-8 ნაწილით (ავტომობილის მოძრაობის უსაფრთხოების წესის დარღვევა, რამაც ორი ან მეტი ადამიანის სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია) წარედგინა.
ბათუმის საქალაქო სასამართლომ ბრალდებული სრულად ცნო დამნაშავედ წარდგენილ ბრალდებაში და სასჯელის სახედ და ზომად თავისუფლების 7 წლით და 6 თვით აღკვეთა განუსაზღვრა", - აცხადებენ პროკურატურაში.

Batumi court convicts driver in crash that killed three people
The driver was charged under Article 276, Part 8 of Georgia’s Criminal Code, which covers violations of traffic safety rules resulting in the death of two or more persons
The Batumi City Court has fully upheld the evidence presented by the prosecution and found a driver guilty in a road traffic accident that resulted in the deaths of three people, the Prosecutor’s Office has said.
According to the prosecution, the court established that on 14 June 2025, the defendant, driving from Batumi toward Sarpi at excessive speed, failed to maintain safe control of the vehicle and collided with a stationary truck. The crash caused fatal injuries to three occupants of the car.
The driver was charged under Article 276, Part 8 of Georgia’s Criminal Code, which covers violations of traffic safety rules resulting in the death of two or more persons.