ბადრი ჯაფარიძე - გადაწყვეტილება, რის გამოც დაგვატუსაღეს, რომ ამ მუნიციპალურ არჩევნებში ვმონაწილეობთ, რა თქმა უნდა, არ შეგვიცვლია
ჩვენი თხოვნის საფუძველზე არ დავუტუსაღებივართ და არც ჩვენი თხოვნის საფუძველზე გაუთავისუფლებივართ, ეს იყო "ოცნების" გადაწყვეტილება, - ამის შესახებ კოალიცია "ძლიერი საქართველოს" ერთ-ერთმა ლიდერმა ბადრი ჯაფარიძემ განაცხადა.
მისივე თქმით, არჩევნებთან დაკავშირებით აზრი არ შეუცვლია.
"ჩვენი პოზიცია ისეთივეა, როგორიც იყო ჩვენი სატუსაღოში მოთავსების დღემდე - ეს არის ბრძოლა ჩვენი ქვეყნის ევროპული მომავლისთვის, პოლიტიკური პატიმრების გათავისუფლებისთვის, ახალი არჩევნებისთვის და რა თქმა უნდა, ჩვენ 74 დღის წინ რაც გვქონდა გადაწყვეტილი და რის გამოც დაგვატუსაღეს, რომ ამ მუნიციპალურ არჩევნებში ვმონაწილეობდით, რა თქმა უნდა, არ შეგვიცვლია.
ჩვენი თხოვნის საფუძველზე არ დავუტუსაღებივართ და არც ჩვენი თხოვნის საფუძველზე გაუთავისუფლებივართ, ეს იყო "ოცნების" გადაწყვეტილება. 11 საათზე მორჩა ჩემი სეირნობა და როცა დავბრუნდი, მითხრეს, რომ შეწყალების აქტი ჰქონდა მიხეილ ყაველაშვილს გამოცემული.
პატივს ვცემ ყველა ოპოზიციონერის პოზიციას, ჩვენ გადაწყვეტილება მივიღეთ კარგად გააზრების და ყველა ფაქტორის აწონ-დაწონის შემდგომ და არ შეგვიცვლია ეს გადაწყვეტილება. ამის ერთგული ვრჩებით.
მე ვერ გეტყვით, რით ხელმძღვანელობდა "ქართული ოცნება", როცა ჩვენ, უდანაშაულო ადამიანები დაგვატუსაღა. ცხადია, ვინც სატუსაღოშია, ყველა გარეთ უნდა იყოს. ახობაძის და კაციას საქმეზეც შერჩევითი იყო სამართალი. ეს არის პოლიტიკური მანიპულაციები, რომელსაც არავინ უნდა აჰყვეს. ყველა პოლიტიკური ტუსაღი უნდა გათავისუფლდეს", - განაცხადა ბადრი ჯაფარიძემ.

Mamuka Khazaradze and Badri Japaridze, leaders of the opposition coalition Strong Georgia – Lelo, have said their decision to participate in upcoming local elections remained unchanged, following their pardon by President Mikheil Kavelashvili and calls by other groups to abandon the plans.
Speaking after their release from prison on Friday, Khazaradze said the presidential clemency appeared aimed at creating division within the opposition. “We deliberately took this step while in prison. Despite our release, this is a manipulative act intended to provoke conflict on the opposition flank,” he said.
He also criticised what he described as selective justice for other “political prisoners” still serving sentences for similar charges - rejecting a parliamentary commission probing alleged crimes under the United National Movement government - and said the coalition had already made the decision to run in the elections prior to their release.
Japaridze echoed the comments, stressing that their stance on elections had not changed. “Our position is the same as it was when we were imprisoned 74 days ago - we continue to fight for Georgia’s European future, for the release of political prisoners, and for new elections. Our release was not at our request; it was a decision by Georgian Dream,” he said.
Both leaders said their decision to participate was independent and called for the release of “all remaining political prisoners.”