ბათუმში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით აზერბაიჯანისა და თურქეთის მოქალაქეები დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის აჭარის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებისა და ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვისა და რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით, აზერბაიჯანისა და თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქეები: 1979 წელს დაბადებული რ.ჰ. და 1977 წელს დაბადებული მ.ბ. სხვადასხვა დროს, ბათუმში დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი, ავტომობილისა და დროებითი საცხოვრებელი ბინების ჩხრეკის შედეგად, სარეალიზაციოდ გამზადებული განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალება და ფსიქოტროპული ნივთიერება ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

Two foreign citizens arrested in Batumi on large-scale drug charges
Police in Georgia have arrested two foreign nationals on suspicion of illegally possessing and facilitating the sale of large and especially large quantities of narcotic and psychotropic substances.
Officers from the central criminal police department’s Adjara division in western Georgia detained two men - citizens of Azerbaijan and Turkey, born in 1979 and 1977 - at different times in the Black Sea city of Batumi.
Investigators said searches of the suspects, their vehicle and temporary accommodation led to the seizure of especially large quantities of various narcotic drugs and psychotropic substances prepared for sale.
Police also said materials used for packaging narcotics were recovered during investigative procedures.