ბიძინა ივანიშვილი – მიუხედავად იმისა, რომ „ნაციონალური მოძრაობისგან“ უმძიმესი მემკვიდრეობა გვერგო, შეუძლებელი შევძელით
2012 წლის 1 ოქტომბრის, ჩვენი ქვეყნის მრავალსაუკუნოვან ისტორიაში საქართველოს და ქართველი ხალხის უპრეცედენტო ერთიანობით, თავისუფლება დავიბრუნეთ და საფუძველი ჩავუყარეთ სამართლის უზენაესობასა და ადამიანის ღირსების პატივისცემაზე დამყარებული ქვეყნის მშენებლობას,  – განაცხადა „ქართული ოცნების“ საპატიო თავმჯდომარემ, ბიძინა ივანიშვილმა, საარჩევნო კამპანიის თბილისში გამართულ შემაჯამებელ ღონისძიებაზე.
მისი განცხადებით, დღეს ქვეყანაში დაცულია ადამიანის ფუნდამენტური უფლებები, აზრისა და სიტყვის გამოხატვის თავისუფლება და შესაბამისად, ხალხიც თავისუფალია შიშისგან.
“საფუძველი ჩავუყარეთ სამართლის უზენაესობასა და ადამიანის ღირსების პატივისცემაზე დამყარებული ქვეყნის მშენებლობას, სადაც დაცულია ადამიანის ფუნდამენტური უფლებები, აზრისა და სიტყვის თავისუფლება; გვაქვს გაჯანსაღებული სასამართლო, დამოუკიდებელი მედია, ხელშეუხებელი ბიზნესი… შესაბამისად, ხალხი თავისუფლად სუნთქავს და აღარავის აქვს პოლიტიკური დევნის შიში. და მიუხედავად იმისა, რომ „ნაციონალური მოძრაობისგან“, მრავალი თვალსაზრისით, უმძიმესი მემკვიდრეობა გვერგო, პრაქტიკულად შეუძლებელი შევძელით და პრინციპულად გავაუმჯობესეთ მდგომარეობა ყველა სფეროში, ყველა მიმართულებით“, – განაცხადა ივანიშვილმა.

Ivanishvili: ’’Despite heavy legacy of UNM, we achieved impossible”
Bidzina Ivanishvili, honorary chairman of the ruling Georgian Dream party, addressed supporters at a concluding event for the party’s election campaign in Tbilisi, reflecting on the significant challenges faced since coming to power. He stated that on October 1, 2012, Georgia regained its freedom through unprecedented unity among its people, laying the foundation for a country built on the rule of law and respect for human dignity.
Ivanishvili emphasized that today, fundamental human rights are protected, and there is freedom of expression and opinion, allowing citizens to live without fear.
“We established a country based on the rule of law and respect for human dignity, where fundamental human rights are upheld, and freedom of speech is guaranteed. We have a reformed judiciary, independent media, and a respected business community. Consequently, people can breathe freely without fear of political persecution,” he said.
He acknowledged the significant challenges posed by the legacy of the former government led by the United National Movement (UNM), stating, “Despite inheriting a heavy legacy in many respects, we have achieved what was practically impossible and fundamentally improved conditions across all sectors and directions.”