ბრიტანეთის მოქალაქე ბელა მეი კალი საპროცესო შეთანხმების საფუძველზე გათავისუფლდა
საქართველოში ნარკოტიკების შემოტანის საქმეზე დაპატიმრებული 19 წლის ბრიტანეთის მოქალაქე, ორსული ბელა მეი კალი თავისუფალია.
გადაწყვეტილება თბილისის საქალაქო სასამართლოს მოსამართლემ გიორგი გელაშვილმა გამოაცხადა.
ბელა მეი კალი საპროცესო შეთანხმების საფუძველზე გათავისუფლდა, პარალელურად კი, ის წარდგენილ ბრალდებაში დამნაშავედ ცნეს. მას თავისუფლების აღკვეთა 5 თვისა და 24 დღის ვადით მიესაჯა, თუმცა, დაკავებიდან მას ეს თარიღი მოხდილად ჩაეთვალა. მას დამატებით სასჯელად დაეკისრა ჯარიმა 500 000 ლარის ოდენობით.
ბელა მეი კალი თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში გააჩერეს მას შემდეგ, რაც მის ბარგში 12 კგ (26 ფუნტი) მარიხუანა და 2 კგ (4.4 ფუნტი) ჰაშიში აღმოაჩინეს. მას უვადო პატიმრობა ემუქრებოდა.

Bella May Culley, who is pregnant, was detained at Tbilisi International Airport earlier this year
A 19-year-old British citizen arrested in Georgia for attempting to smuggle drugs into the country has been released after reaching a plea agreement, the Tbilisi City Court ruled on Monday.
Bella May Culley, who is pregnant, was detained at Tbilisi International Airport earlier this year after police discovered 12 kg of marijuana and 2 kg of hashish in her luggage. She had initially faced a potential life sentence under Georgia’s strict anti-drug trafficking laws.
Judge Giorgi Gelashvili announced that Culley was found guilty but freed based on a plea deal. She was sentenced to five months and 24 days in prison - time that was counted as already served during her pre-trial detention. The court additionally imposed a fine of 500,000 GEL, approximately £145,000.