დანიგანი - საქართველოში ჩემი გულის ნაწილს ვტოვებ და სამუდამოდ ვიქნები ქართველი ხალხის ნამდვილი მეგობარი
ამერიკელი და ქართველი ხალხის განსაკუთრებული კავშირი გაუტეხელია და ვიცი, რომ საქართველოს ადგილი დასავლური დემოკრატიების ოჯახშია, - ამის შესახებ საქართველოში აშშ-ის ელჩმა რობინ დანიგანმა განაცხადა.
მისივე თქმით, ერთად მუშაობით უკეთესი მომავლის შექმნაა შესაძლებელი.
"გამარჯობა, საქართველო. მსურს, ვისარგებლო ამ შესაძლებლობით, რომ დაგემშვიდობით და მადლობა გადაგიხადოთ. ჩემი 33 წლიანი დიპლომატიური კარიერის განმავლობაში მსოფლიოს გარშემო არასოდეს შევხვედრივარ ქართველებივით თბილ, სტუმართმოყვარე და დიდსულოვან ხალხს.
მადლობა, რომ გაგვიღეთ თქვენი გულისა და სახლის კარი მე და ჩემს ოჯახს. მადლობა, რომ გამიზიარეთ თქვენი გულითადი სადღეგრძელოები და გემრიელი სუფრა, თქვენი დიდებული პოლიფონიური სიმღერა და თქვენი უნიკალური კულტურა.
ჩვენ მოვიარეთ ეს ულამაზესი ქვეყანა სვანეთიდან უშგულამდე, კახეთიდან თუშეთამდე და თბილისის ყველა კუთხის ჩათვლით, სადაც არ უნდა წავსულიყავით, ყველგან საკუთარი ოჯახივით გვიღებდნენ. განცვიფრებული ვართ თქვენი გულუხვი სტუმართმოყვარეობით.
ვიცი, რომ ამერიკელი და ქართველი ხალხის განსაკუთრებული კავშირი გაუტეხელია და ვიცი, რომ საქართველოს ადგილი დასავლური დემოკრატიების ოჯახშია.
ერთად მუშაობით ვიცი, რომ ჩვენი შვილებისთვის უკეთესი მომავლის შექმნა შეგვიძლია. საქართველოში ჩემი გულის ნაწილს ვტოვებ და სამუდამოდ ვიქნები ქართველი ხალხის ნამდვილი მეგობარი. დიდი მადლობა და შეხვედრამდე", - განაცხადა რობინ დანიგანმა.
რობინ დანიგანმა 5 ივნისს განაცხადა, რომ პირადი გადაწყვეტილებით, საქართველოში აშშ-ის ელჩის თანამდებობას ტოვებს.

“We have been welcomed like family,” she said. “I leave a piece of my heart in Georgia, and I will forever be a true Georgian friend.”
The outgoing United States Ambassador to Georgia, Robin Dunnigan, on Tuesday delivered an emotional farewell message, reaffirming the “enduring ties” between the American and Georgian people and expressing support for Georgia’s Western aspirations.
“In my 33-year diplomatic career, I have never met a more warm, hospitable, and generous people than the Georgians around the world,” said Dunnigan in a video address. “I know that the special bond between the American and Georgian people is unbreakable, and I know that Georgia’s place is in the family of Western democracies.”
Dunnigan, who announced her resignation on 5 June citing personal reasons, reflected on her time in Georgia with deep affection. She thanked Georgians for their “heartfelt toasts, delicious meals, magnificent polyphonic singing, and unique culture,” and spoke of travels across the country - from the highlands of Svaneti to the wine region of Kakheti.
Her departure comes at a time of heightened political tensions between the West and the Georgian government over concerns related to democratic backsliding. “Working together, I know that we can create a better future for our children,” she added.