დავით ქართველიშვილი - იმთავითვე ცხადი იყო, რომ NGO კლასტერი ამ სქემაზე გადაერთვებოდა
“ხალხის ძალის” წევრი დავით ქართველიშვილი პროკურატურის მიერ გავრცელებულ ცნობას ეხმიანება, რომლის თანახმადაც, უწყებამ 624 მილიონი აშშ დოლარის და 35 მილიონი ევროს უკანონო შემოსავლის ლეგალიზაციის ფაქტზე ერთი პირი დააკავა.
“მას შემდეგ, რაც აქაურ NGO-ებს ხელისუფლებამ უცხოური დაფინანსების გამჭვირვალობა მოსთხოვა - ყველა მათგანმა უარი თქვა თანხების მიზნობრიობის გასაჯაროებაზე. ზოგი დაიხურა, ზოგმა რეგისტრაცია ქვეყნიდან გაიტანა და ა.შ...ერთი სიტყვით, რადიკალებს რევოლუციის "თეთრი ფული" გაუქრათ და დღეს ვიგებთ, რომ პროკურატურამ და სუსმა 700 მილიონის გამთეთრებელი, გარედან შემომტანი დააკავა. იმთავითვე ცხადი იყო, რომ NGO კლასტერი ამ სქემაზე გადაერთვებოდა და კარგია, რომ სპეცსამსახურები ფხიზლად არიან”, - წერს ქართველიშვილი სოციალურ ქსელში.

Davit Kartvelishvili links NGOs to $624m and €35m money-laundering case
Davit Kartvelishvili, a member of the political group People’s Power, on Tuesday reacted to the Georgian Prosecutor’s Office announcement that one individual had been detained in connection with a $624 million and €35 million money-laundering case.
“After authorities required local NGOs to disclose the transparency of foreign funding, all of them refused to publish the purposes of their funds. Some closed down, others moved their registration abroad… In short, the radicals lost the ‘white money’ for their revolution. Today, we learned that the Prosecutor’s Office and the State Security Service have detained the person laundering these hundreds of millions. From the start, it was clear that the NGO cluster would be involved in this scheme, and it is good that the special services remain vigilant,” Kartvelishvili wrote on social media.