ელენე ხოშტარია - უარს ვამბობ დაცვაზე, უარს ვამბობ სასამართლოში გამოცხადებაზე და ყველას გთხოვთ, არ შეწუხდეთ და არ მიხვიდეთ
უარს ვამბობ დაცვაზე, უარს ვამბობ სასამართლოში გამოცხადებაზე და ყველას გთხოვთ, არ შეწუხდეთ და არ მიხვიდეთ, - ამის შესახებ "კოალიცია ცვლილებებისთვის" ერთ-ერთი ლიდერი ელენე ხოშტარია სოციალურ ქსელში წერს.
მისივე თქმით, ამ ფარსში მონაწილეობა მიუღებლად მიაჩნია.
"დღეს იზოლატორში შემოვიდა „სანდომიანი მამაკაცი“, გულდასმით გაპარსული წვერით და მოწესრიგებული. მივესალმე, რას ვერჩი, მაგრამ სულ რამდენიმე წუთში ეს სანდომიანი მამაკაცი გადაიქცა რუსული სისტემის ჭანჭიკად, რასაც გულისტკივილით ვადევნებდი თვალს. სრული სერიოზულობით გადაწყვიტა, რომ წამიკითხოს „ბრალი“ თავად ამ ბრალის ჟღერადობრივი ნაწილი ჩემში სიცილის დაუოკებელ სურვილს იწვევდა. მართლა ეგონა, რამეს სერიოზული სახით წარმართავდა. ცხადია, შევწყვიტე ეს სპექტაკლი.
კარგად მინდა გესმოდეთ განსაკუთრებით ჩემს მეგობრებს და გულშემატკივრებს. ამ ფარსში მილიმეტრითაც კი მონაწილეობის მიღება დაუშვებლად მიმაჩნია. გარდა იმისა, რომ თავმოყვარეობის საკითხია „ბანერის დასვრის დიამეტრზე“ საუბარი, პატარა დოზითაც კი მათ სიყალბეში ტექნიკური შეყოლა ამასთან შეგუებაა და ამას მე არ ვაპირებ.
შესაბამისად, უარს ვამბობ დაცვაზე, უარს ვამბობ სასამართლოში გამოცხადებაზე და ყველას გთხოვთ, არ შეწუხდეთ და არ მიხვიდეთ. კერონ, ჭრან, წერონ და იკითხონ. დიდი მადლობა ჩემს ადვოკატს შოთა თუთბერიძეს, რომელიც ამ არაორდინარულ ფორმაზე წამომყვა. ბოლომდე!", - წერს ელენე ხოშტარია.

Elene Khoshtaria, one of the leaders of the opposition Coalition for Change, on Tuesday said that she was refusing legal defence and would not appear in court, urging supporters not to attend her hearings.
“I refuse legal defence, I refuse to appear in court, and I ask everyone not to trouble themselves or go,” Khoshtaria wrote on social media, calling the proceedings against her a political spectacle.
She described her experience in detention as proof of a staged process. “Today in the detention center, a ‘pleasant-looking man’ came in - well-groomed, clean-shaven. Within minutes, he turned into a cog in the Russian system, seriously reading out charges that sounded absurd,” she said, stressing that she would not participate in what she considers a farce.
Khoshtaria said even minimal involvement would mean legitimising “a system of lies.” She thanked her lawyer, Shota Tutberidze, for supporting her decision to boycott the process.
Georgian prosecutors on Monday charged Khoshtaria with deliberately damaging property after banners belonging to the ruling Georgian Dream party were vandalised in Tbilisi.