"ევროპის უნივერსიტეტმა" წმინდა მიქაელის (მიხაელოვის) ჰოსპიტალი შეიძინა
"ევროპის უნივერსიტეტმა" წმინდა მიქაელის (მიხაელოვის) ჰოსპიტალი შეიძინა, შესაბამისი პროცედურა დღეს საჯარო რეესტრი ეროვნულმა სააგენტომ დაარეგისტრირა.
წმ.მიქაელის ჰოსპიტალი რიგით მეორე მრავალპროფილური ჰოსპიტალია, რომელიც 2026 წლიდან "ევროპის უნივერსიტეტის" კლინიკურ ქსელს შეუერთდა.
კლინიკა, რომელიც ადრე „მიხაილოვის საავადმყოფო“ იყო, კავკასიაში ერთ-ერთი ყველაზე დიდი ისტორიის მქონე სამედიცინო დაწესებულებაა. პირველ პაციენტზე ჩანაწერი 1844 წლით თარიღდება.
"ევროპის უნივერსიტეტის" მედიცინის ფაკულტეტის სტუდენტებისთვის ეს ნიშნავს ახალ პრაქტიკულ სივრცეს რეალურ კლინიკურ გარემოში, სადაც მათ პროფესიული გამოცდილების მიღება შეეძლებათ.
"ევროპის უნივერსიტეტის" მფლობელობაშია ასევე - "ჯო ენის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტალი", სადაც სტუდენტები სისტემატურად გადიან სტაჟირებას, კლინიკურ პრაქტიკას და აქტიურად მონაწილეობენ ყოველდღიურ კლინიკურ საქმიანობაში.
სასწავლო პროცესს წამყვანი ქირურგები უძღვებიან და სტუდენტებს საკუთარ გამოცდილებას ყოველდღიურად უზიარებენ.
"ევროპის უნივერსიტეტი“ ასევე ფლობს სტომატოლოგიური კლინიკა - „EU Dent“, რომელიც მაღალკვალიფიციური სტომატოლოგებისგან დაკომპლექტებული გუნდისა და თანამედროვე ტექნოლოგიების დახმარებით პაციენტებს მაღალი ხარისხის, სრულფასოვან სტომატოლოგიურ მომსახურებას სთავაზობს.
“ევროპის უნივერსიტეტი” ყოველწლიურად იზრდება როგორც პროგრამების მრავალფეროვნებით, ასევე ინფრასტრუქტურით, რაც ადასტურებს უნივერსიტეტის მზაობას, შექმნას დასაქმების ბაზრისთვის საჭირო უნარებით აღჭურვილი თაობა.

European University has acquired St. Michael’s Hospital, with the relevant procedure officially registered on Thursday by the National Agency of Public Registry.
St. Michael’s Hospital, located on Zhvania Street in Tbilisi, becomes the second multidisciplinary hospital to join European University’s clinical network as of 2026. The clinic, formerly known as Mikhailov Hospital, is one of the oldest medical institutions in the Caucasus, with records indicating that its first patient was registered in 1844.
The acquisition will provide new practical training opportunities for students of European University’s Faculty of Medicine, offering them hands-on experience in a real clinical environment.
European University already owns the Jo Ann University Hospital in Tbilisi, where medical students regularly complete internships, undergo clinical training and participate in daily clinical activities. The educational process is led by leading surgeons, who share their professional experience with students on a daily basis.
In addition, European University operates the dental clinic EU Dent, which offers comprehensive, high-quality dental services delivered by a team of highly qualified dentists using modern technologies.
European University continues to expand annually in terms of both programme diversity and infrastructure, underscoring its commitment to preparing graduates equipped with the skills required by the labour market.