"ევროპის უნივერსიტეტში" თბილისში აშშ-ის საელჩოსთან პარტნიორობით ტრენინგი გაიმართა
26 იანვარს „ევროპის უნივერსიტეტში“ საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოსთან პარტნიორობით "ინგლისურის როგორც უცხოური/მეორე ენის სწავლების სპეციფიკის შესახებ“ ტრენინგი გაიმართა.
ტრენინგს აშშ-ის საელჩო თბილისში ინგლისური ენის სპეციალისტი მაიქლ ვესიო უძღვებოდა.
ინტერაქტიული სამუშაო შეხვედრის მიზანი მონაწილეთა სწავლების მეთოდების ეფექტურად გამოყენების უნარის განვითარება და პროფესიული კომპეტენციების გაუმჯობესება იყო.
მაიქლ ვესიოს აქვს მნიშვნელოვანი გამოცდილება განათლების ლიდერობის, საგანმანათლებლო ტექნოლოგიების და ციფრული კომუნიკაციის მიმართულებით.
პრაქტიკულ სავარჯიშოებზე დაფუძნებული შეხვედრაზე მონაწილეები გაეცნენ თანამშრომლობითი სწავლების კონკრეტულ სტრატეგიებს.
მონაწილეები ჩაერთნენ ინტერაქტიულ აქტივობებში, დისკუსიაში და სხვადასხვა უნარის განვითარებაზე ორიენტირებულ სავარჯიშოში, რაც მათ მოგვიანებით შეუძლიათ საკუთარ პრაქტიკაში დანერგონ.

US Embassy partners with European University for English teaching training in Tbilisi
A professional training session on the specifics of teaching English as a foreign or second language was held at European University in Tbilisi on Monday, in partnership with the US Embassy in Georgia.
The workshop was led by Michael Vessio, an English Language Specialist at the US Embassy in Tbilisi. The interactive session aimed to enhance participants’ ability to apply effective teaching methods and strengthen their professional competencies.
Attendees took part in interactive activities, discussions and skills-focused exercises designed to be implemented in their own teaching practice.
The training covered:
• Practical teaching techniques and lesson planning strategies
• Insights into learning technologies and digital tools for education
• Interactive problem-solving and networking opportunities
• Actionable takeaways for immediate classroom application
The session was attended by teachers of English as well as educators teaching Georgian as a foreign language.