განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრის მოადგილედ ზვიად გაბისონია დაინიშნა
განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრის მოადგილედ სამართლის დოქტორი, პროფესორი ზვიად გაბისონია დაინიშნა.
ზვიად გაბისონია სამინისტროს თანამშრომლებს საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრმა გივი მიქანაძემ წარუდგინა.
მან ახალ მოადგილეს თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და მას წარმატება უსურვა.
ზვიად გაბისონიას საჯარო და კერძო სექტორში, მათ შორის განათლების სფეროში, მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს. სხვადასხვა დროს ის იკავებდა  სსიპ შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალური დირექტორის, სსიპ ანტიკორუფციული ბიუროს სამართლის ტექნოლოგიების ექსპერტის, საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ციფრული მმართველობის და ხელოვნური ინტელექტის სამართლებრივ საკითხებში მრჩევლის, განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს ციფრული განათლების და ხელოვნური ინტელექტის ექსპერტის თანამდებობებს და სხვა.
ზვიად გაბისონია 7 წიგნისა და 50 სამეცნიერო პუბლიკაციის ავტორია – საერთაშორისო კერძო სამართლის, ტექნოლოგიების სამართლის, ინტერნეტსამართლის და ხელოვნური ინტელექტის, ციფრული მმართველობის და სამართლის ტექნოლოგიების სფეროებში.

Zviad Gabisonia appointed Gergia's Deputy Minister of Education, Science and Youth
Zviad Gabisonia, a Doctor of Law and Professor, has been appointed Deputy Minister of Education, Science and Youth of Georgia. He was officially introduced to the ministry’s staff by Minister Givi Mikanadze, who congratulated Gabisonia on his new role and wished him success.
Gabisonia brings extensive experience from both the public and private sectors, particularly in education. His previous roles include Director General of the Shota Rustaveli National Science Foundation, Legal Technology Expert at the Anti-Corruption Bureau, Adviser on digital governance and artificial intelligence legal issues at the Ministry of Justice, and Expert on digital education and AI at the Ministry of Education.
He is the author of 7 books and over 50 academic publications in fields such as international private law, technology law, internet law, artificial intelligence, and digital governance.