გეკა გელაძე პოლიციელებს პროფესიულ დღეს ულოცავს
"31 მაისი პოლიციელის დღეა! ამ უმნიშვნელოვანეს თარიღს ვულოცავ ყველა პოლიციელს, ვინც ღირსეულად ატარებს მუნდირს და ბოლომდე რჩება ამ საამაყო პროფესიისა და პოლიციელის ფიცის ერთგული.
როგორც ყოფილ შინაგან საქმეთა მინისტრს, კარგად მესმის, თუ რა რთულ და საპასუხისმგებლო საქმეს ეჭიდებით ყოველდღიურად; ზუსტად ვიცი, თქვენი შრომის ფასი და ის საქმე, რასაც ხშირად უდიდესი რისკის სანაცვლოდ ჩვენი ქვეყნისა და საზოგადოების უსაფრთხოებისთვის ეწევით.
ძლიერი პოლიცია ნიშნავს ძლიერ და უსაფრთხო სახელმწიფოს; პოლიცია კი მაშინ არის ძლიერი და წარმატებული, როდესაც მას ჰყავს პროფესიონალი ოფიცრები, რომლებიც ყოველდღიური, თავდაუზოგავი შრომით ემსახურებიან საქართველოს.
მადლობას ვუხდი ყველა ღირსეულ პოლიციელს, ვინც ყოველთვის ბრძოლის წინა ხაზზე დგას! მადლობა თქვენ სიმამაცისთვის, შრომისა და სამშობლოს სამსახურისთვის!
კიდევ ერთხელ, ყველას გილოცავთ ქართული პოლიციისა და პოლიციელთა პროფესიულ დღეს! გისურვებთ ერთიან, ძლიერ და წარმატებულ საქართველოში ცხოვრებას!“, - აცხადებს გელაძე.

Head of Georgia’s State Security Service Geladze congratulates police officers on professional day
State Security Service head Geka Geladze on Sunday congratulated police officers on Georgia’s Police Day, thanking them for their service and dedication to public safety.
“May 31 is Police Day. I congratulate every police officer who proudly wears the uniform and remains loyal to this honourable profession and to the police oath,” Geladze said.
Drawing on his experience as a former interior minister, he noted the challenges and responsibilities faced by law enforcement officers, saying he understood the risks they take in carrying out their duties.
“A strong police force means a strong and secure state. Police are strong and successful when they are made up of professional officers who serve Georgia through their daily and selfless work,” he said.
Geladze also thanked police officers for their courage and service, describing them as individuals who often stand on the front line in ensuring public safety.
He wished police personnel continued success and extended his congratulations on the professional holiday of the Georgian police.