გენადი ბალანჩივაძე - მე, როგორც მერობის კანდიდატი, დარწმუნებული ვარ ჩემი წყალტუბოელი ხალხის სწორ გადაწყვეტილებაში
განსაკუთრებული ყურადღება, ამ ოთხი წლის განმავლობაში, გამახვილებული იყო როგორც საგზაო, ისე წყლის ინფრასტრუქტურაზე. დღესდღეობით, როგორც ქალაქში, ისე სოფლად, გზის ინფრასტრუქტურის 90 პროცენტი მოწყობილია. წყალარინების და საკანალიზაციო სისტემის მოწყობა მიმდინარეობს მესამე წელია და მთავრდება 2026 წელს - ეს არის ისტორიული პროექტი, რომელიც ხელს შეუწყობს წყალტუბოში, არამარტო ქალაქის განვითარებას, არამედ სანატორიუმების მოწყობას. ეს სანატორიუმები ზუსტად იმ ინფრასტრუქტურაზეა გათვლილი, რომელიც ახლა ეწყობა, - ამის შესახებ წყალტუბოში "ქართული ოცნების" მერობის კანდიდატმა გენადი ბალანჩივაძემ განაცხადა, რომელიც 2025 წლის არჩევნებში, მერობისთვის მეორე ვადით იბრძოლებს.
ბალანჩივაძის თქმით, ის დარწმუნებულია, რომ წყალტუბოელები სწორ არჩევანს გააკეთებენ და მათთან ერთად, მომდევნო ოთხი წლის განმავლობაში, შეძლებს მუნიციპალიტეტზე ზრუნვას. მან ასევე ისაუბრა სოციალურად დაუცველი უსახლკარო ოჯახებისთვის სახლების მშენებლობის შესახებ და აღნიშნა, რომ სამი წლის განმავლობაში, უკვე 10 სახლია აშენებული, უახლოეს მომავალში კი, 7 სახლი აშენდება და გადაეცემა სოციალურად დაუცველ ოჯახებს.
"მე, როგორც კანდიდატი, დარწმუნებული ვარ ჩემი წყალტუბოელი ხალხის, "ქართული ოცნების" მხარდამჭერის სწორ გადაწყვეტილებაში და წყალტუბოელებთან ერთად, მომავალში ძალიან დიდ საქმეს გავაკეთებთ.
სამი წლის წინ დავიწყე სოციალურად შეჭირვებული ოჯახებისთვის სახლების მშენებლობა და ნამდვილად ვამაყობ იმით, რომ მერობის პერიოდში მომიწია ასეთი ადამიანების მხარდაჭერა, რომლებსაც საცხოვრებელი საერთოდ არ ჰქონდათ და ღია ცის ქვეშ ცხოვრობდნენ. ამიტომ დავიწყე ეს ყველაფერი და დღემდე უკვე 10 სახლი გვაქვს აშენებული, რომელიც უკვე გადაცემულია მოსახლეობაზე და იქ ცხოვრობენ, ახლა ვაშენებთ 7 სახლს, რომელიც სავარაუდოდ უახლოეს მომავალში დასრულდება და ოქტომბრის თვეში გადაეცემა შეჭირვებულ ადამიანებს", - განაცხადა გენადი ბალანჩივაძემ.
მერობის კანდიდატის თქმით, წყალტუბოს განვითარების შესახებ ახალი ხედვები აქვს, კერძოდ, სხვა მიმართულებებთან ერთად, მომავალი ოთხი წლის მანძილზე ყურადღება გამახვილდება სპორტულ ტურიზმზე
"ახლა გამოცხადებული გვაქვს ტენდერი, კეთდება სპორტული მოედნები, მოეწყობა რეკრეაციული ზონები, რომელიც მოსახლეობასა და დამსვენებელზეა გათვლილი. მომავალი ოთხი წელი, ახალი ხედვები გვაქვს წყალტუბოს განვითარების შესახებ - სპორტულ ტურიზმს უნდა შევუწყოთ ხელი, ამიტომ 2026 წელს დაიწყება ცენტრალური საფეხბურთო მოედნის მთლიანი რეაბილიტაცია. ამავდროულად, აშენდება რაგბის ახალი სტადიონი. ყოველწლიურად წყალტუბოში დამსვენებელთა რაოდენობა 20 პროცენტით იზრდება, ამ მიმართულებას განსაკუთრებული ყურადღება უნდა მიექცეს და ამას ვაკეთებთ კიდეც ცენტრალური ხელისუფლების მხარდაჭერით. დარწმუნებული ვარ, რომ მომდევნო ოთხი წლის განმავლობაში, წყალტუბო განსაკუთრებულ ადგილს დაიკავებს არა ევროპაში, არამედ, მსოფლიოში", - განაცხადა გენადი ბალანჩივაძემ.

Tskaltubo mayoral candidate from the ruling Georgian Dream party, Genadi Balanchivadze, who is seeking a second term in the 2025 elections, has highlighted major infrastructure achievements and ambitious plans for the coming years.
Balanchivadze said that over the past four years, special attention had been paid to both road and water infrastructure. At present, 90% of road infrastructure in both urban and rural areas is complete. Work on the town’s water supply and sewage systems has been underway for three years and is set to be completed in 2026. He described the project as “historic,” noting that it will not only contribute to the development of the city but also to the rehabilitation of sanatoriums, which rely on the infrastructure now being built.
Expressing confidence in the support of Tskaltubo residents, Balanchivadze said he would continue to work for the municipality in the next four years if re-elected. He also underlined social projects, noting that since becoming mayor, ten houses have been built and handed over to homeless, socially vulnerable families, with seven more under construction to be completed and distributed in October.
“As a candidate, I am confident in the right decision of my Tskaltubo people and Georgian Dream supporters. Together, we will achieve a great deal in the future,” Balanchivadze said. “I take pride in having supported families who had no home and were living under the open sky. This project was born out of necessity, and we will soon hand over another seven homes to those in need.”
Looking ahead, Balanchivadze said his vision for Tskaltubo development includes a strong focus on sports tourism. Plans for the next term include the construction of sports grounds and recreational areas, the full renovation of the central football stadium in 2026, and the building of a new rugby stadium.
“Every year, the number of visitors to Tskaltubo increases by 20%. This direction requires special attention, and we are working on it with the support of the central government. I am sure that in the next four years, Tskaltubo will take a special place not only in Europe but worldwide,” Balanchivadze said.