გენერალურმა ინსპექციამ ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა, გენერალურ პროკურატურასთან ერთად ჩატარებული საგამოძიებო, საპროცესო და ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, ნარკოტიკული საშუალების უკანონოდ შეძენა-შენახვის და ნარკოტიკული საშუალების მატერიალური სარგებლის მიღების მიზნის გარეშე უკანონო გადაცემის ფაქტზე ორი პირი - 1986 წელს დაბადებული გ.ა. და 1961 წელს დაბადებულ გ.რ. დააკავეს.
დანაშაული თავისუფლების 17 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს.
"გამოძიებით დადგინდა, რომ მოქალაქე გ.ა.-მ უკანონოდ შეიძინა და მატერიალური სარგებლის მიღების მიზნის გარეშე, შინაგან საქმეთა  სამინისტროს იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტის ვანის რაიონული სამმართველოს თანამშრომელს, გ.რ.-ს უკანონოდ გადასცა "მეთადონის” შემცველი ნარკოტიკული საშუალება, რომელსაც იგი, ასევე, უკანონოდ ინახავდა.
გ.რ.-ს და  გ.ა.-ს პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოღებულია "მეთადონის” შემცველი ნარკოტიკული საშუალება.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის პირველი ნაწილით და მე-2 ნაწილის "დ” ქვეპუნქტით, ასევე,  260-ე სეკუნდა მუხლის მე-7 ნაწილით და მე-8 ნაწილის "ე” ქვეპუნქტით მიმდინარეობს", - აცხადებენ შსს-ში.

The Ministry of Internal Affairs’ General Inspection, in cooperation with the Prosecutor General’s Office, has detained two individuals on drug-related charges following investigative and procedural operations, the body said on Saturday.
The detainees were identified as G.A., born in 1986, and G.R., born in 1961, an officer with the Imereti Police Department’s Vani District Division. They are accused of the illegal purchase, possession, and transfer of narcotic substances without the intent of material gain.
According to the investigation, G.A. illegally acquired a methadone-based substance and unlawfully transferred it to G.R., who in turn also possessed it illegally.
Searches conducted at their residences and on their persons resulted in the seizure of methadone-based narcotics.