გიგა ფარულავა - დასკვნა არის უმძიმესი ჩვენი ქვეყნისთვის, ჟრიამულის საფუძველი არავის არ აქვს
დასკვნა არის უმძიმესი ჩვენი ქვეყნისთვის - სახელმწიფოს ინტერესების გათვალისწინებით, ჟრიამულის საფუძველი არავის არ აქვს, - ამის შესახებ "გახარია საქართველოსთვის" დეპუტატმა გიგა ფარულავამ ბრიფინგზე განაცხადა.
"2022 წელი - რუსეთი; 2023 წელი - ბელარუსი; 2026 წელი - საქართველო. ეს არის ეუთოს მოსკოვის მექანიზმის ამოქმედების წლები და ქვეყნები.
ყოჩაღ "ქართულ ოცნებას"! მაგრად დაგილაგებიათ ყველაფერი...
"გუშინ გამოქვეყნდა ეუთოს საგამოძიებო მექანიზმის დასკვნა, რომლითაც „ოცნება“ ოფიციალურად, უკვე ეუთოს მიერ შეფასდა ადამიანის უფლებათა სისტემური დარღვევის, ძალადობის, დაშინების, გაყალბების, უსამართლობის, განსხვავებული აზრის დევნის, შურისძიების და ჩაგვრის ავტორად.
მათ შორის - დასკვნაში დადასტურებულია საქართველოს ყოფილი პრემიერ-მინისტრის გიორგი გახარიას პოლიტიკური დევნა და შურისძიების მოტივით მასზე ფიზიკური თავდასხმა.
რითაც არ უნდა იმართლონ თავი, რამდენადაც არ უნდა სცადონ პროპაგანდით ამ დასკვნის გაუფასურება, როგორც არ უნდა ამშვიდონ ერთმანეთი - ეს არის დოკუმენტი, რომელიც "ოცნების" თითოეულ წევრს, თითოეულ პროპაგანდისტს, მთელი ცხოვრება პერსონალურ პასუხისმგებლობად გაჰყვება.
ეს დასკვნა არის უმძიმესი ჩვენი ქვეყნისთვის - სახელმწიფოს ინტერესების გათვალისწინებით, ჟრიამულის საფუძველი არავის არ აქვს.
არ მივმართავთ „ოცნებას“ - მივმართავთ მხოლოდ „ოცნების“ ამომრჩეველს:
ერთადერთი, ვისზეც „ოცნება“ ჯერ კიდევ რეაგირებს და ვისაც ჯერ კიდევ შეუძლია ამ არაადეკვატურობის გაჩერება ხართ თქვენ. ისიც ნათლად ვნახეთ, რომ დღევანდელი „ოცნება“ თავისიანსაც აღარ ინდობს.
დღეს უკვე აღარ არის კითხვა, რა ხდება ქვეყანაში - ერთმნიშვნელოვნად ცხადია, რომ ამ ხელისუფლებით საქართველო ევროკავშირის წევრი ვერ გახდება!
კითხვა არის მხოლოდ ერთი - შევეგუებით თუ არა, რომ საქართველო იმავე სიაში დარჩეს, სადაც არიან რუსეთი და ბელარუსი. ქვეყნის ბედი ჯერ კიდევ შეიძლება შეიცვალოს", - განაცხადა ფარულავამ.

Parulava also drew comparisons with previous cases in which the OSCE Moscow Mechanism was activated, referring to Russia in 2022 and Belarus in 2023, and saying Georgia had now joined that list
An opposition lawmaker from For Georgia, Giga Parulava, on Friday said a report published under the Organization for Security and Co-operation in Europe’s Moscow Mechanism represented a serious development for Georgia.
Speaking at a briefing, Parulava said the findings should not be treated as a cause for celebration, given the implications for the country’s international standing.
“The conclusion is extremely serious for our country. Considering the interests of the state, no one has grounds for celebration,” he said.
Parulava also drew comparisons with previous cases in which the OSCE Moscow Mechanism was activated, referring to Russia in 2022 and Belarus in 2023, and saying Georgia had now joined that list.
He accused the ruling Georgian Dream party of being responsible for what he described as systemic human rights violations, intimidation, violence and persecution of dissent.
Parulava also claimed that the report refers to what he described as politically motivated actions against former prime minister Giorgi Gakharia, his party founder, including an alleged physical attack motivated by political retaliation.
Addressing supporters of the ruling party, the opposition MP said they were the only group still capable of influencing the government’s actions.
He also argued that, under the current authorities, Georgia would not be able to join the European Union.
The OSCE report examines developments in Georgia since the spring of 2024 in relation to human rights and fundamental freedoms and provides a number of recommendations.