გიორგი გაბუნია - როგორც კი ნებისმიერი ქმედება გაცდება კანონის ჩარჩოებს, კანონი სრული სიმკაცრით გასცემს პასუხს
"4 ოქტომბერი იქნება, თუ შემდგომი პერიოდი, საქართველოში იქნება მშვიდობა, განვითარება და ვერავინ შეძლებს, რომ ჩვენს ქვეყანაში შექმნას მშვიდობის რისკები“- ამის შესახებ პარლამენტის კულტურის კომიტეტის თავმჯდომარემ, საზოგადოება „ქართულის“ ლიდერმა გიორგი გაბუნიამ განაცხადა.
მისი თქმით, "რა თქმა უნდა, ნებისმიერ ადამიანს აქვს გამოხატვის თავისუფლება, მაგრამ როგორც კი ნებისმიერი ქმედება გაცდება კანონის ჩარჩოებს, კანონი სრული სიმკაცრით გასცემს პასუხს“
"პაატა ბურჭულაძე იქნება თუ სხვა რადიკალური ოპოზიციის ლიდერები, მათ არანაირი შანსი იმისა, რომ რაიმე შეცვალონ ან საფრთხე შეუქმნან ჩვენს ქვეყანაში მშვიდობას, არ აქვთ. მათ ჰყავთ კონკრეტული დახელფასებული პარტაქტივი, რომელთა შეკრებასაც ახერხებენ, რუსთაველზე იქნება თუ მელიქიშვილის გამზირზე და ეს არის მხოლოდ და მხოლოდ მათი რესურსი. მათ არ გააჩნიათ საზოგადოების მხარდაჭერა და საზოგადოების მხარდაჭერა ვის აქვს, ამას საზოგადოება თავად დააფიქსირებს 4 ოქტომბრის არჩევნებზე. კიდევ ერთხელ ვამბობ, რომ არაფერი მოხდება არც 4 ოქტომბერს, არც 5 ოქტომბერს. საქართველოში იქნება მშვიდობა, განვითარება და ამ პროცესს ვერავინ ხელს ვერ შეუშლის“, - განაცხადა გაბუნიამ.

Gabunia: ‘law will respond with full strictness if actions cross legal boundaries’
Giorgi Gabunia, chair of the Georgian Parliament’s Culture Committee and leader of the civic movement Kartuli, on Saturday said Georgia’s peace and development would remain secure regardless of political events surrounding the October 4 elections.
He emphasised that while freedom of expression was guaranteed, unlawful actions would not go unpunished.
“Of course, every individual has freedom of expression, but as soon as any action goes beyond the legal framework, the law will respond with full strictness,” he noted.
Gabunia dismissed opposition leaders, including Paata Burchuladze, saying they lacked public support.
“They have only a small, paid activist base they can gather on Rustaveli Avenue or Melikishvili Avenue. That is their only resource. They do not have society’s support, and society will make its position clear on October 4. Once again, nothing will happen on October 4 or October 5. Georgia will remain peaceful and on the path of development, and no one will be able to obstruct this process,” he said.