გიორგი ჯინჭარაძე სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონში მცხოვრებ დევნილ ოჯახებს შეხვდა
აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარე გიორგი ჯინჭარაძე ფოცხოეწერში იმყოფებოდა, სადაც აფხაზეთიდან დევნილ მოსახლეობას შეხვდა.
შეხვედრაზე მთავრობის თავმჯდომარემ მათ აფხაზეთის მთავრობის გადაწყვეტილება გააცნო, რომელიც ზამთრის პერიოდში, ფოცხოეწერში მცხოვრები დევნილი ოჯახების მხარდასაჭერად, ელექტროენერგიის 500-ლარიანი ვაუჩერების დარიგებას ითვალისწინებს.
"დღეს ვიმყოფებოდი ფოცხოეწერში და დევნილ მოსახლეობას შევხვდი, რომლებიც მუდმივად ჩვენი განსაკუთრებული ზრუნვისა და ყურადღების ქვეშ არიან. თითოეულ ამ ოჯახს 500 ლარიანი ელექტროენერგიის ვაუჩერი და საახალწლო ნობათი გადავეცით. სამომავლოდ აფხაზეთის მთავრობა კიდევ მეტად გააგრძელებს ამ ოჯახების მხარდაჭერას“, - განაცხადა გიორგი ჯინჭარაძემ.
დღესვე მთავრობის თავმჯდომარე, აფხაზეთის მთავრობის წევრებთან და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებთან ერთად, სამეგრელო–ზემო სვანეთის რეგიონში მცხოვრებ მოწყვლადი კატეგორიის აფხაზეთიდან დევნილ ოჯახებს ესტუმრა. გიორგი ჯინჭარაძემ მოსახლეობას დამდეგი შობა-ახალი წელი მიულოცა და სადღესასწაულო ნობათები გადასცა.
შეხვედრებში სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონის რწმუნებული დავით ვერავა, წალენჯიხის მუნიციპალიტეტის მერი გუბა საჯაია და წალენჯიხის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარე ცოტნე შონია მონაწილეობდნენ.
ინიციატივის ფარგლებში, საახალწლო ნობათებს მთელი ქვეყნის მასშტაბით 2000-ზე მეტი აფხაზეთიდან იძულებით გადაადგილებული ოჯახი მიიღებს.

Jincharadze said displaced families remained a priority for the Abkhazia government
The head of the Abkhazia Autonomous Republic government, Giorgi Jincharadze, has met internally displaced families from Abkhazia living in Potskhoetseri, announcing additional support measures for the winter period.
According to the government, each displaced household in the settlement will receive a 500-lari electricity voucher to help cover energy costs during the colder months. New Year gift packages were also distributed as part of the initiative.
Speaking to residents, Jincharadze said displaced families remained a priority for the Abkhazia government. He added that further assistance programmes would continue in the future.
Later the same day, Jincharadze, accompanied by members of the Abkhazia government and local officials, visited vulnerable displaced families across the Samegrelo–Zemo Svaneti region. During the visits, residents were offered seasonal aid packages and were congratulated on the upcoming Christmas and New Year holidays.
The meetings were attended by the State Representative in Samegrelo–Zemo Svaneti, Davit Verava, the Mayor of Tsalenjikha, Guba Sajaia, and the Chair of the Tsalenjikha Municipal Council, Tsotne Shonia.
Under the programme, more than 2,000 internally displaced families from Abkhazia across Georgia are expected to receive New Year assistance packages.