გიორგი ჯინჭარაძე ზუგდიდში მცხოვრებ აფხაზეთიდან დევნილ მოსახლეობას შეხვდა
აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარე გიორგი ჯინჭარაძე, ზუგდიდში, დადიანის ქუჩაზე მდებარე დევნილთა დასახლებაში იმყოფებოდა, სადაც სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონის რწმუნებულ დავით ვერავასთან, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის მერობის კანდიდატ დავით კოდუასთან და აფხაზეთის ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრ ბესიკ კუსიდისთან ერთად აფხაზეთიდან დევნილ მოსახლეობას შეხვდა.
აფხაზეთის მთავრობისა და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებმა შეკრებილ საზოგადოებას სიტყვით მიმართეს, მათი მოსაზრებები და საჭიროებები მოისმინეს და იძულებით გადაადგილებულ მოსახლეობას აფხაზეთის მთავრობის პროგრამები და სამომავლო გეგმები გააცნეს.
„ვაგრძელებთ შეხვედრებს რეგიონებში მცხოვრებ დევნილ მოსახლეობასთან. დღეს ზუგდიდში, დადიანის ქუჩაზე მდებარე დევნილთა ჩასახლებაში ვიმყოფებით და არსებულ მდგომარეობას ადგილზე ვეცნობით.
აფხაზეთის მთავრობისთვის დევნილთა საცხოვრებელი პირობების გაუმჯობესებასთან ერთად, არანაკლებ მნიშვნელოვანი და პრიორიტეტულია მათთვის განათლების, დასაქმებისა და ჯანდაცვის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა. ჩვენი მთავრობის ერთ-ერთი უმთავრესი ამოცანაა, თითოეულ აფხაზეთიდან დევნილ ოჯახს მივცეთ ღირსეული ცხოვრების შესაძლებლობა და ამ პროცესში ჩვენთან ერთად აქტიურ მხარდაჭერას გვიცხადებს ადგილობრივი ხელისუფლება“, - განაცხადა გიორგი ჯინჭარაძემ.

The officials addressed displaced families from the currently Russian-controlled Abkhazia region
The Head of the Government of the Autonomous Republic of Abkhazia, Giorgi Jinchiradze, has visited a settlement for internally displaced people (IDPs) in Zugdidi, western Georgia.
Jinchiradze was accompanied by the State Representative of the Samegrelo-Zemo Svaneti region, Davit Verava, Zugdidi mayoral candidate Davit Kodua, and Abkhazia’s Minister of Health and Social Affairs, Besik Kusidi.
The officials addressed displaced families from the currently Russian-controlled Abkhazia region, listened to their concerns, and outlined government programmes and future plans aimed at improving living standards.
“We continue our meetings with displaced communities across the regions. Today in Zugdidi we familiarised ourselves with the conditions on the ground. For our government, improving housing conditions is important, but equally so are access to education, employment and healthcare. One of our main goals is to give every displaced family from Abkhazia the chance of a dignified life, with the support of local authorities,” Jinchiradze pledged.