გიორგი მელაშვილი - ჩვენ ვხედავთ დასავლეთისგან ჩახსნის ინტენსიურ მცდელობებს
ჩვენ ვხედავთ დასავლეთისგან ჩახსნის ინტენსიურ მცდელობებს. ძალიან კომიკური და სამწუხაროა, რომ ამ მცდელობების სათავეში დგას ადამიანი, რომელიც წლებია, გერმანიის მთავრობის თანამშრომელი იყო, - ამის შესახებ "ევროპულ-ქართული ინსტიტუტის" დამფუძნებელმა გიორგი მელაშვილმა განაცხადა.
მისივე თქმით, "ქართული ოცნება" 1990-იანი წლების ცხოვრებას უბრუნდება.
"თმენის ვალდებულება არსებობს, რომელიც "ქართულმა ოცნებამ" გაანადგურა, აღარც კი არსებობს და პირიქით, თმენის ვალდებულების ნაცვლად ჩვენ მივიღეთ 90-იანი წლები, თუმცა 90-იანებსაც ვერ დავარქმევთ, მაშინ ქურდულ სამყაროსაც რაღაც წესები ჰქონდა და რასაც ჩვენ ვხედავთ, არაფერში არ ჯდება.
ჩვენ ვხედავთ დასავლეთისგან ჩახსნის ინტენსიურ მცდელობებს. ძალიან კომიკური და სამწუხაროა, რომ ამ მცდელობების სათავეში დგას ადამიანი, რომელიც წლებია, გერმანიის მთავრობის თანამშრომელი იყო, დაქირავებული იყო უშუალოდ გერმანიის მთავრობის მიერ და ეს ადამიანის ელჩს და გერმანიის მთავრობას ყველაზე ანტიდასავლური გზებით უტევს", - განაცხადა გიორგი მელაშვილმა.

Giorgi Melashvili, founder of the Europe-Georgia Institute, on Thursday accused the ruling Georgian Dream party of pursuing policies aimed at distancing Georgia from its Western partners.
“We are witnessing intensive attempts to detach Georgia from the West. It is both comical and tragic that at the forefront of these efforts stands a man who for years worked for the German Government,” Melashvili said.
He added the Government was returning the country to the hardships of the 1990s.
“The principle of tolerance, which was supposed to be upheld, has been completely destroyed by the Georgian Dream. Instead, we are back to something resembling the 1990s, though not even that - because back then even the criminal world had certain rules. What we see today does not fit into any framework,” he argued.
Melashvili noted that it was particularly cynical that Shalva Papuashvili, the Speaker of Parliament and former employee of GIZ (German development agency), was now attacking Germany and its ambassador “through the most anti-Western means”.