გივი მიქანაძე აშშ-ის განათლების სახელმწიფო მდივნის მოადგილე ნიკოლას კენტს შეხვდა
განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრმა გივი მიქანაძემ აშშ-ის განათლების სახელმწიფო მდივნის მოადგილე ნიკოლას კენტთან შეხვედრა გამართა, სადაც მხარეებმა ორ ქვეყანას შორის თანამშრომლობის გაფართოების შესაძლებლობები განიხილეს.
პრესსამსახურის ინფორმაციით, მინისტრმა საქართველოს განათლების სისტემაში მიმდინარე რეფორმებზე ისაუბრა და განსაკუთრებული ყურადღება გაამახვილა ამ პროცესში აშშ-ის გამოცდილების გაზიარების მნიშვნელობაზე.
"გივი მიქანაძემ მადლობა გადაუხადა ნიკოლას კენტს მრავალწლიანი მხარდაჭერისთვის, ასევე განათლებისა და მეცნიერების განვითარების ხელშეწყობისთვის, რაც საქართველოსთვის განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია. მინისტრმა სხვადასხვა საგანმანათლებლო პროექტის განხორციელებაში ნიკოლას კენტის ჩართულობის მნიშვნელობას გაუსვა ხაზი.
მხარეებმა "სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი - საქართველოს“ პროექტზე ისაუბრეს, როგორც აშშ-სა და საქართველოს წარმატებული თანამშრომლობის ნათელ მაგალითზე. ამასთან, განიხილეს აშშ-ის მთავრობის მხარდაჭერით განხორციელებული გაცვლითი პროგრამები, მათ შორის Fulbright-ის პროგრამა.
შეხვედრის დასასრულს მხარეებმა თანამშრომლობის გაღრმავების მზაობა კიდევ ერთხელ დაადასტურეს.
ვაშინგტონში გამართულ შეხვედრას ესწრებოდა საქართველოს ელჩი ამერიკის შეერთებულ შტატებში თამარ ტალიაშვილი", - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

Georgian Education Minister Givi Mikanadze met with US Under Secretary of Education Nicholas Kent in Washington to discuss opportunities for expanding bilateral cooperation in the education sector.
The Ministry’s press office said Mikanadze briefed Kent on ongoing reforms in Georgia’s education system and emphasised the importance of sharing American experience in the process.
The Minister thanked Kent for the United States’ long-term support in promoting education and science development in Georgia, describing that cooperation as particularly important for the country.
The two sides also discussed the San Diego State University – Georgia project as a successful example of US-Georgia educational cooperation, as well as exchange programmes supported by the US Government, including the Fulbright Programme.