გივი მიქანაძე მსოფლიო ბანკის რეგიონულ დირექტორს შეხვდა
განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრი გივი მიქანაძე სამხრეთ კავკასიაში მსოფლიო ბანკის რეგიონულ დირექტორს როლანდ პრაისს შეხვდა.
პრესსამსახურის ინფორმაციით, მხარეებმა მიმდინარე ერთობლივი პროექტები განიხილეს და თანამშრომლობის გაძლიერების პერსპექტივებზე იმსჯელეს.
გივი მიქანაძემ აღნიშნა, რომ სამინისტროსა და მსოფლიო ბანკს მრავალწლიანი ნაყოფიერი პარტნიორობა აკავშირებს. მისი თქმით, არაერთი მასშტაბური ერთობლივი პროექტის განხორციელებით საქართველოს განათლების სისტემის განვითარების კუთხით მნიშვნელოვანი ნაბიჯები იდგმება.
შეხვედრის ფარგლებში, გივი მიქანაძემ და მსოფლიო ბანკის რეგიონულმა დირექტორმა მიმდინარე მსხვილი პროექტების - „საქართველოს ადამიანური კაპიტალის პროგრამა“  და "ინოვაციის, ინკლუზიურობის და ხარისხის პროექტი - საქართველო I2Q”  მიმდინარეობა განიხილეს.
შეხვედრაზე ხაზი გაესვა უმაღლესი განათლების მიმართულებით სამთავრობო კომისიის მიერ შემუშავებულ უმაღლესი განათლების კონცეფციის მნიშვნელობას, რომლის მიზანია შრომის ბაზრისთვის კვალიფიციური კადრების მომზადება.
შეხვედრის დასასრულს, როლანდ პრაისმა  საქართველოსთან ერთობლივი პროექტების განხორციელებისა  და თანამშრომლობის  კიდევ უფრო გაძლიერების მზაობა გამოთქვა.

Mikanadze stressed that the ministry and the World Bank shared a “long-standing and productive partnership, with numerous large-scale projects contributing to the development of Georgia’s education system.”
Georgia’s Minister of Education, Science and Youth, Givi Mikanadze, has met with Rolande Pryce, the World Bank’s Regional Director for the South Caucasus, to discuss ongoing collaborative projects and explore ways to strengthen cooperation, the Georgian Education Ministry announced on Thursday.
The two officials reviewed major initiatives including the Georgia Human Capital Program and the Innovation, Inclusiveness and Quality Project – Georgia I2Q. They also highlighted the importance of the government’s higher education strategy, which aims to prepare a skilled workforce for the labour market, the body added.
At the conclusion of the meeting, Pryce expressed the World Bank’s readiness to continue supporting joint projects and further strengthen cooperation with Georgia, the Ministry press office added.