გივი მიქანაძემ პოლონეთის საელჩოს ხელმძღვანელთან საქართველოში სამუშაო შეხვედრა გამართა
განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრმა გივი მიქანაძემ პოლონეთის საელჩოს ხელმძღვანელთან საქართველოში არტურ გებალთან სამუშაო შეხვედრა გამართა.
პრესსამსახურის ინფორმაციით, შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა საქართველოსა და პოლონეთს შორის არსებული პარტნიორობის გაღრმავების შესაძლებლობები განიხილეს და ერთობლივი საგანმანათლებლო ინიციატივების განხორციელების საკითხებზე იმსჯელეს.
გივი მიქანაძემ საელჩოს ხელმძღვანელს დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა საქართველოს განათლების სისტემაში მიმდინარე რეფორმების ძირითად მიმართულებებზე.
საუბარი შეეხო ორ ქვეყანას შორის როგორც პროფესიული, ასევე სკოლამდელი და ზოგადი განათლების მიმართულებებით კავშირების გაღრმავებას და  ახალგაზრდობის სფეროში თანამშრომლობის გაძლიერების პერსპექტივებს, მათ შორის, ახალგაზრდული ბანაკების ორგანიზებას.
განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებისა და კვლევითი ინსტიტუტების პარტნიორობის გაფართოების საკითხზე.

Georgian Education Minister Givi Mikanadze on Wednesday held a working meeting with the Head of the Diplomatic Mission of Poland, Artur Gębal, to discuss prospects for deepening bilateral cooperation in the education sector.
The Ministry’s press office said the sides reviewed opportunities for strengthening the existing partnership between Georgia and Poland and discussed the implementation of joint educational initiatives.
Mikanadze provided detailed information on the main directions of the ongoing reforms in Georgia’s education system, the body added.
The meeting also focused on expanding cooperation in vocational, preschool and general education, as well as strengthening ties in the youth sector, including through the organisation of youth camps.
Particular attention was paid to the issue of broadening partnerships between higher education institutions and research centres in the two countries.