გორში მომხდარი დაჭრის ფაქტზე ექვსი პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 6 პირი დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებისა და ცეცხლსასროლი იარაღის შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით, სამართალდამცველებმა 1988 წელს დაბადებული დ.გ. დააკავეს, ხოლო, ორი ან მეტი პირის მიმართ ჯგუფურად ჩადენილი ძალადობის ბრალდებით დაკავებულია: 1981 წელს დაბადებული ი.მ., 1989 წელს დაბადებული ლ.მ., 1992 წელს დაბადებული დ.წ., 1992 წელს დაბადებული ბ.თ. და 1991 წელს დაბადებული გ.შ.
დანაშაული თავისუფლების 10 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს.
"გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 8 აგვისტოს, ქალაქ გორში, ბრალდებულმა დ.გ.-მ ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა 2003 წელს დაბადებულ ლ.ნ.-ს.
წარმოქმნილი კონფლიქტის მოგვარების მიზნით, დაპირისპირებული მხარეები, თანმხლებ პირებთან ერთად მოგვიანებით კვლავ შეიკრიბნენ. განმეორებით მომხდარი დაპირისპირებისას, დანაშაულში ბრალდებულმა პირებმა ლ.ნ.-სა და მისი თანმხლები პირების მიმართ ჯგუფური ძალადობა განახორციელეს, რა დროსაც დ.გ.-მ ცეცხლსასროლი იარაღიდან რამდენიმე გასროლა განახორციელა და ქვედა კიდურების არეში დაჭრა ლ.ნ.-ს ძმა, დ.ნ. და მისი მეგობარი, ე.ნ. ორივე მათგანი შესაბამისი სამედიცინო დახმარების აღმოჩენის მიზნით კლინიკაშია მოთავსებული. მომხდარის შემდეგ, ბრალდებულები შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციამ დანაშაულში ბრალდებული პირები მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავა.
სამართალდამცველებმა დ.გ.-ს სარდაფში ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად, დანაშაულის ჩადენის იარაღი - „Molot Arms”-ის მოდელის ცეცხლსასროლი იარაღი ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
მომხდარ ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე, 236-ე და 126-ე მუხლებით მიმდინარეობს", - აცხადებენ შსს-ში.

Officers of the Shida Kartli Police Department have detained six individuals in connection with a violent incident in Gori, Georgia, the Ministry of Internal Affairs (MIA) announced.
According to the MIA, a 36-year-old man, identified as D.G., was arrested on charges of intentional infliction of severe bodily harm and illegal purchase, possession, and carrying of a firearm. Five others – I.M. (born 1981), L.M. (born 1989), D.Ts. (born 1992), B.T. (born 1992), and G.Sh. (born 1991) – were detained for group violence against two or more persons. The offenses carry a penalty of up to 10 years in prison.
The investigation revealed that on August 8, D.G. physically assaulted L.N. (born 2003) following a verbal dispute. Later that day, the opposing sides, accompanied by others, met again in an attempt to resolve the conflict. During the renewed altercation, the suspects carried out group violence against L.N. and his companions. D.G. allegedly fired several shots, injuring L.N.’s brother, D.N., and his friend, E.N., in the legs. Both victims were hospitalized for medical treatment.
The suspects fled the scene but were apprehended within hours during police operations. A search of D.G.’s basement uncovered the firearm used in the attack — a Molot Arms model — which was seized as evidence.