შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გორის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჯგუფურად ჩადენილი ქურდობის ბრალდებით 4 პირი დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა, გორის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთი სოფლის მიმდებარე ტერიტორიაზე გამავალი სარკინიგზო მაგისტრალიდან, ჩამოჭრეს და ფარულად დაეუფლნენ 300 მეტრამდე სპილენძის სადენს.
"სამართალდამცველებმა ბრალდებულები იმ დროს დააკავეს, როდესაც ნაქურდალ სადენებს ავტომობილში ტვირთავდნენ.
სამართალდამცველებმა, საქართველოს რკინიგზის კუთვნილი სპილენძის სადენები ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მესამე ნაწილით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 7 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს", - აცხადებენ შსს-ში.

Officers seized the copper cable, which the Interior Ministry said belongs to Georgian Railway, as evidence
Georgian police have arrested four people on suspicion of stealing approximately 300 metres of copper cable from a railway line in the country's central Shida Kartli region, the Interior Ministry said on Monday.
Investigators alleged that the suspects cut and stole the cable from a railway line near a village in Gori municipality.
Police detained the four individuals while they were loading the allegedly stolen cable into a vehicle, the ministry said.
Officers seized the copper cable, which the Interior Ministry said belongs to Georgian Railway, as evidence.