ილონ მასკის მამა 9-10 ივნისს მოსკოვში კონფერენციაში მიიღებს მონაწილეობას
მოსკოვში "მომავლის ფორუმად" წოდებულ კონფერენციაზე ლავროვთან ერთად მომხსენებლები ილონ მასკის მამა და საქართველოს მთავრობისა და ეროვნული ბანკის დაქირავებული “სპიკერი”, პუტინისტი ჯეფრი საქსი იქნებიან, - ამის შესახებ სოციალურ ქსელში ოპოზიციონერი პოლიტიკოსი რომან გოცირიძე წერს.
"მოსკოვში 9-10 ივნისს გაიმართება “მომავლის ფორუმად” წოდებული კონფერენცია, სადაც ლავროვთან ერთად მთავარი მომხსენებლები იქნებიან ილონ მასკის მამა და საქართველოს მთავრობისა და ეროვნული ბანკის დაქირავებული “სპიკერი”, პუტინისტი ჯეფრი საქსი. ეს უკანასკნელი უფულოდ არსად გამოდის, მაგრამ რა შედარებაა - გასულ კვირას ორჯერ რომ ჩართო ამერიკიდან ეროვნულმა ბანკმა და მთავრობამ ღონისძიებებში, რაც გადაუხადეს იმაზე ათჯერ მეტს გადაუხდიან რუსები.
სხვათა შორის, ერთ-ერთი მომხსენებელია ამერიკელი პოლიტოლოგი დიმიტრი საიმსი, რომელზეც საქმეა აღძრული ამერიკაში და რუსეთშია გაქცეული. ეწევა რუსული ტელევიზიებით ანტიდასავლურ (ანტიდიპსტეიტურ) კამპანიას. მილიონები უპოვეს ანგარიშებზე რუსეთიდან გადმორიცხული, გაჩხრიკეს მისი სახლი. კი მოასწრო გაქცევა.

Elon Musk's father to take part in June 9-10 forum in Moscow
Errol Musk, the father of Tesla and SpaceX CEO Ilon Musk, is set to be one of the main speakers at the “Future Forum” in Moscow, scheduled for June 9-10. The event, billed as a high-level conference, will also feature Russian Foreign Minister Sergey Lavrov and Jeffrey Sachs, who has recently been active in Georgia and is described by Georgian opposition politician Roman Gotsiridze as a “pro-Russian speaker” with links to the Georgian government and the National Bank.
Additionally, American political scientist Dimitri Simes, currently under investigation in the US and reportedly based in Russia, is slated to speak. Simes is known for his appearances on Russian state television and is accused of promoting anti-Western narratives.
Gotsiridze claims that Sachs’s activities in Georgia align with pro-Russian propaganda efforts, further underscoring the Kremlin’s attempts to influence narratives beyond its borders.