იმერეთის პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი და ცეცხლსასროლი იარაღი ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და უკანონო რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით 2003 წელს დაბადებული ნ.კ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას, ასევე, მის მიერ მითითებული ადგილებიდან სარეალიზაციოდ გამზადებული განსაკუთრებით დიდი ოდენობით 32 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება "მეთადონი" ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე და 260-ე კვარტა მუხლებით მიმდინარეობს. დანაშაული თავისუფლების 20 წლამდე ან უვადო აღკვეთას ითვალისწინებს.
ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით 1957 წელს დაბადებული მ.მ. დააკავეს.
პოლიციამ ბრალდებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, სანადირო თოფი და 152  ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-3 ნაწილით მიმდინარეობს. დანაშაული თავისუფლების 6 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს.

Police arrest two in separate drug and firearms cases in Georgia
In a separate case, police detained a 67-year-old man, identified as M.M., for the alleged illegal possession of firearms and ammunition
Police in western Georgia have detained two individuals in separate operations involving narcotics and illegal firearms, the Interior Ministry has said.
Officers from the Ministry’s Imereti Police Department arrested a 21-year-old man, identified only as N.K., on suspicion of possessing and preparing to distribute a large quantity of methadone. According to officials, investigators recovered 32 packages of the drug, allegedly prepared for sale, during a personal search and from locations indicated by the suspect.
The investigation is underway under articles 260 and 260¹ of Georgia’s Criminal Code, which carry penalties of up to 20 years in prison or life imprisonment.
In a separate case, police detained a 67-year-old man, identified as M.M., for the alleged illegal possession of firearms and ammunition. A search of his home uncovered an automatic rifle, a hunting firearm, and 152 rounds of ammunition, the ministry reported.
This investigation is proceeding under Article 236 (part 3) of the Criminal Code, which provides for a prison sentence of up to six years.