ირაკლი ჩიქოვანმა კატარის სახელმწიფოს ელჩს უმასპინძლა
ვიცე-პრემიერმა, თავდაცვის მინისტრმა ირაკლი ჩიქოვანმა კატარის სახელმწიფოს ელჩთან, ალი იუსუფ აბდულრაჰმან ალ-მულასთან გაცნობითი შეხვედრა გამართა.
პრესსამსახურის ინფორმაციით, მინისტრმა მას საქართველოში ელჩის თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და წარმატებული საქმიანობა უსურვა. ირაკლი ჩიქოვანის განცხადებით, საქართველოსთვის მნიშვნელოვანია კატარის სახელმწიფოსა და საქართველოს შორის ორმხრივი თანამშრომლობის გაღრმავება.
თავდაცვის სამინისტროში გამართულ შეხვედრაზე საუბარი შეეხო, ასევე, კატარის სახელმწიფოს ვიცე-პრემიერის, თავდაცვის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის, შეიხ საუდ ბინ აბდულრაჰმან ალ თანის მიწვევით, საქართველოს თავდაცვის მინისტრის დოჰაში ვიზიტისა და კოლეგასთან შეხვედრის საკითხებს.

Georgian Vice Prime Minister and Minister of Defence Irakli Chikovani on Thursday held an introductory meeting with Qatar’s Ambassador to Georgia, Ali Yousef Abdulrahman Al Mulla.
The Ministry of Defence’s press office said Chikovani congratulated the Ambassador on his appointment and wished him success in his diplomatic mission. He emphasised that strengthening bilateral cooperation between Georgia and Qatar is an important priority for the Georgian side.
The meeting, held at the Ministry of Defence, also addressed plans for the Georgian Minister’s upcoming visit to Doha, at the invitation of the Qatari Vice Prime Minister and Minister of State for Defence Affairs, Sheikh Saud bin Abdulrahman Al Thani, as well as a prospective meeting with his Qatari counterpart.