ირაკლი ჩიქოვანს კატარის ვიცე-პრემიერმა, თავდაცვის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა უმასპინძლა
კატარის სახელმწიფოში ვიზიტით მყოფმა ვიცე-პრემიერმა, თავდაცვის მინისტრმა ირაკლი ჩიქოვანმა კატარის ვიცე-პრემიერთან, თავდაცვის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრთან, შეიხ საუდ ბინ აბდულრაჰმან ალ თანისთან შეხვედრა გამართა.
თავდაცვის სამინისტროს ინფორმაციით, ირაკლი ჩიქოვანმა მას საქართველოს სუვერენიტეტისა და ტერიტორიული მთლიანობის მხარდაჭერისთვის მადლობა გადაუხადა.
"მინისტრებმა ორმხრივი კავშირების მნიშვნელობაზე გაამახვილეს ყურადღება და იმედი გამოთქვეს, რომ დადებითი დინამიკა,  რაც საქართველოსა და კატარის სახელმწიფოებს შორის ურთიერთობის განვითარების კუთხით არსებობს, მომავალში კიდევ უფრო გაღრმავდება.
შეხვედრაზე მხარეებმა თავდაცვის სფეროში თანამშრომლობის კონკრეტული მიმართულებები განიხილეს, რაც ხელს შეუწყობს ორმხრივი ურთიერთობების კიდევ უფრო გაძლიერებას.
საქართველოს ვიცე-პრემიერი, თავდაცვის მინისტრი კატარის სახელმწიფოს დედაქალაქ დოჰაში კოლეგის მიწვევით იმყოფება. თავის მხრივ, ირაკლი ჩიქოვანმა შეიხ საუდ ბინ აბდულრაჰმან ალ თანი საქართველოში მოიწვია.
ვიზიტის ფარგლებში საქართველოს თავდაცვის მინისტრი დოჰაში გამართულ საერთაშორისო სამხედრო გამოფენასაც დაესწრო", - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

Chikovani is visiting Qatar at the invitation of his counterpart and, in turn, invited Sheikh Saud bin Abdulrahman Al Thani to visit Georgia
Georgia’s Vice-Prime Minister and Defence Minister Irakli Chikovani has met Qatar’s Deputy Prime Minister and Minister of State for Defence Affairs, Sheikh Saud bin Abdulrahman Al Thani, during an official visit to Doha.
According to Georgia’s Ministry of Defence, Chikovani thanked Qatar for its support for Georgia’s sovereignty and territorial integrity.
The two ministers underlined the importance of bilateral relations and expressed hope that the positive momentum in ties between Georgia and Qatar would continue to deepen. Specific areas of cooperation in the defence sector were discussed, aimed at further strengthening relations between the two countries.
Chikovani is visiting Qatar at the invitation of his counterpart and, in turn, invited Sheikh Saud bin Abdulrahman Al Thani to visit Georgia.
As part of the visit, the Georgian defence minister also attended an international military exhibition held in Doha.