ირაკლი კირცხალია - მოვუწოდებ ყველას, ვინც გააცნობიერა სად იყვნენ 4 ოქტომბერს და რას სჩადიოდნენ ქვეყნის წინააღმდეგ, ჯანსაღი ნაბიჯები გადადგან
მოვუწოდებ ყველას, ვინც ბინძურ თამაშებში (4 ოქტომბრის მოვლენები) მონაწილეობდა და ვინც გააცნობიერა სად იყვნენ და რას სჩადიოდნენ ქვეყნის წინააღმდეგ, ბოლომდე გააცნობიერონ და ჯანსაღი ნაბიჯები გადადგან, - ამის შესახებ საპარლამენტო უმრავლესობის ლიდერმა ირაკლი კირცხალიამ განაცხადა.
როგორც კირცხალია, აღნიშნა, რომ აქტივისტების უმეტესი მათგანი, რომლებიც ჩართული იყვნენ სახელმწიფოს გადატრიალების მცდელობაში, შეცდომაში იყვნენ შეყვანილი.
"ადამიანები, რომლებიც ძალიან ბევრ აქტივისტსა და შეცდომაში შეყვანილ მოქალაქეს უბიძგებდნენ იმ ძალიან მძიმე კანონდარღვევისკენ, რომელი კანონდარღვევებიც სახეზე გვაქვს, კარგად ვხედავდით უკანახაზებში ან გადამალულს თავიანთ სახლებში. მაგრამ ასევე ვხედავთ, რომ გამართულ სახელმწიფოში დესტრუქციისა და სახელმწიფო გადატრიალების ორგანიზატორი და სულისჩამდგმელი პასუხისმგებლობაში არის მიცემული“, - განაცხადა ირაკლი კირცხალია.

Ruling party MP Kirtskhalia calls on participants in October 4 events to ‘take constructive steps’
Parliamentary majority leader Irakli Kirtskhalia has called on individuals involved in the events that took place near the presidential palace on October 4 to acknowledge their actions and take “constructive steps”, following reports that six more detainees will reach plea agreements in the case.
“I call on everyone who participated in these dirty games and who has realised where they were and what they were doing against the country to fully acknowledge it and take constructive steps,” Kirtskhalia said.
According to the ruling party lawmaker, those who encouraged activists and other citizens to engage in actions that allegedly violated the law largely remained in the background while others faced legal consequences.
“The people who pushed many activists and misled citizens towards these very serious violations, which we can clearly see today, were themselves hiding in the background or in their homes. At the same time, we see that in a functioning state, the organisers and instigators of destruction and an attempted coup are being held accountable,” he said.