ირაკლი კობახიძე 2 ოქტომბერს ევროპული პოლიტიკური გაერთიანების სამიტში მიიღებს მონაწილეობას
პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე მონაწილეობას მიიღებს ევროპული პოლიტიკური გაერთიანების (EPC) სამიტში, რომელიც 2 ოქტომბერს დანიის სამეფოს დედაქალაქ კოპენჰაგენში გაიმართება.
მთავრობის ადმინისტრაციის ინფორმაციით, EPC-ის რიგით მე-7 კონფერენციის ფარგლებში სხვადასხვა ქვეყნის, მათ შორის ევროპული სახელმწიფოების ლიდერები და საერთაშორისო ინსტიტუტების ხელმძღვანელები პოლიტიკური დიალოგისა და თანამშრომლობის ხელშეწყობის გზით ევროპის კონტინენტზე უსაფრთხოებისა და სტაბილურობის გაძლიერებაზე იმსჯელებენ. სამიტი პლენარული სესიით გაიხსნება. ასევე, დაგეგმილია თემატური დისკუსიები მრგვალი მაგიდის ფორმატში. ირაკლი კობახიძე მონაწილეობას მიიღებს დისკუსიაში, რომლის მთავარი თემაა „ეკონომიკური უსაფრთხოება - ევროპული დამოკიდებულებების შემცირება“.
ირაკლი კობახიძე ევროპული პოლიტიკური გაერთიანების სამიტზე დელეგაციასთან ერთად გაემგზავრა, რომლის შემადგენლობაში საგარეო საქმეთა მინისტრი მაკა ბოჭორიშვილი და მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი ლევან ჟორჟოლიანი არიან.

Georgian PM to attend European Political Community Summit in Copenhagen
Kobakhidze is set to participate in a session focused on Economic Security – Reducing Europe’s Dependencies
Prime Minister Irakli Kobakhidze will take part in the European Political Community (EPC) summit scheduled for 2 October in Copenhagen, Denmark, the government has announced.
According to the administration, the 7th EPC conference will bring together leaders from European states and heads of international institutions to discuss strengthening security and stability across the continent through political dialogue and cooperation.
The summit will open with a plenary session, followed by thematic roundtable discussions. Kobakhidze is set to participate in a session focused on Economic Security – Reducing Europe’s Dependencies.
The prime minister is attending the summit with a Georgian delegation that includes Foreign Minister Maka Botchorishvili and Head of the Government Administration Levan Zhorzholiani.