ირაკლი კობახიძე - ამ საერთაშორისო ფორუმის გამართვა არის კიდევ ერთი დასტური, რომ საქართველო მყარად იმკვიდრებს ადგილს რეგიონულ საინვესტიციო რუკაზე
346
ეს არის ძალიან მნიშვნელოვანი ფორუმი, რომელიც ეძღვნება უძრავი ქონების საკითხებს და საქართველოში ამ საერთაშორისო ფორუმის გამართვა არის კიდევ ერთი დასტური იმისა, რომ საქართველო მყარად იმკვიდრებს ადგილს რეგიონულ საინვესტიციო რუკაზე, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ უძრავი ქონების საერთაშორისო ფორუმზე სიტყვით გამოსვლისას განაცხადა.
მისივე თქმით, მიუხედავად სერიოზული გლობალური და რეგიონული სირთულეებისა, საქართველომ შეძლო ეკონომიკური ზრდის მაღალი ტემპის შენარჩუნება და საქართველოს მთავრობა ამ ტენდენციის შენარჩუნებისთვის ყველაფერს გააკეთებს.
"მიუხედავად იმისა, რომ გვქონდა ძალიან სერიოზული გლობალური, რეგიონული სირთულეები, საქართველომ შეძლო ეკონომიკური ზრდის მაღალი ტემპის შენარჩუნება. გასული 5 წლის განმავლობაში, საქართველომ დაიკავა პირველი ადგილი ევროპის კონტინენტზე და რეგიონში ეკონომიკური ზრდის თვალსაზრისით. 2021-2025 წლებში, ჩვენი ქვეყნის საშუალო ეკონომიკური ზრდის მაჩვენებელმა 9.3%-ს მიაღწია. კიდევ ერთხელ აღნიშნავ, რომ ეს არის ნომერ პირველი მაჩვენებელი ჩვენს კონტინენტზე. ასევე, მოხარულნი ვართ, რომ საერთაშორისო სავალუტო ფონდის პროგნოზით, საქართველოს ექნება ასევე პირველი ადგილი ეკონომიკური ზრდის თვალსაზრისით საშუალოვადიან პერსპექტივაში რეგიონისა და ევროპის ქვეყნებს შორის.  ჩვენი ვალია, მაქსიმალურად შევუწყოთ ხელი ჩამოყალიბებული ტენდენციის შენარჩუნებას და ამისათვის საქართველოს მთავრობა ყველაფერს გააკეთებს", - განაცხადა კობახიძემ.

Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze on Saturday said hosting an International Real Estate Forum in the country was further proof that Georgia is steadily strengthening its position on the regional investment map.
Addressing the Forum dedicated to real estate issues, Kobakhidze described the event as “highly important” and noted that its organisation in Georgia underscored international interest in the country as an investment destination.
The Prime Minister said that despite global and regional challenges, Georgia had managed to maintain a “high pace” of economic growth, adding the Government would do everything to sustain the trend.
“Despite very serious global and regional difficulties, Georgia has managed to maintain a high rate of economic growth. Over the past five years, Georgia ranked first on the European continent and in the region in terms of economic growth. In 2021–2025, our country’s average economic growth reached 9.3 per cent. Once again, this is the number one indicator on our continent,” Kobakhidze said.
He also pointed to forecasts by the International Monetary Fund, which project that Georgia will continue to rank first in terms of economic growth in the wider region and across Europe in the medium term.
“It is our duty to support the continuation of this established trend, and the Government of Georgia will do everything to ensure this,” the Prime Minister added.