ირაკლი კობახიძე ანტალიის დიპლომატიის ფორუმის გახსნით სესიას დაესწრო
მთავრობის ადმინისტრაციის ინფორმაციით, ღონისძიება, რომელსაც ანტალია მეოთხედ მასპინძლობს, თურქეთის პრეზიდენტმა გახსნა. რეჰეფ თაიფ ერდოღანმა მშვიდობის, სტაბილურობისა და უსაფრთხოების მნიშვნელობაზე და ამ მიმართულებით დიპლომატიის როლზე ისაუბრა. გახსნითი სესიის მონაწილეებს ასევე სიტყვით მიმართა თურქეთის საგარეო საქმეთა მინისტრმა ჰაკან ფიდანმა.
ირაკლი კობახიძე ანტალიის დიპლომატიის ფორუმში თურქეთის პრეზიდენტ რეჯეფ თაიფ ერდოღანის მიწვევით მონაწილეობს.
ღონისძიების ფარგლებში ირაკლი კობახიძემ დღეს მონაწილეობა მიიღო თემატურ დისკუსიაში, სახელწოდებით “პარტნიორობა მულტიპოლარულ ეპოქაში“. ვიზიტის ფარგლებში ასევე დაგეგმილია ორმხრივი შეხვედრები.
ირაკლი კობახიძე ანტალიაში დელეგაციასთან ერთად იმყოფება, რომლის შემადგენლობაშიც საგარეო საქმეთა მინისტრი მაკა ბოჭორიშვილი და მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი ლევან ჟორჟოლიანი არიან.

Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze attended the opening session of the Antalya Diplomacy Forum, held for the fourth time in Turkey’s coastal city. The event was officially opened by Turkish President Recep Tayyip Erdoğan, who emphasized the importance of peace, stability, and security, as well as the crucial role of diplomacy in achieving them.
Turkey’s Minister of Foreign Affairs, Hakan Fidan, also addressed the participants during the opening session. Prime Minister Kobakhidze is attending the forum at the personal invitation of President Erdoğan.
As part of the event, Kobakhidze took part in a thematic panel discussion titled “Partnership in a Multipolar Era.” The Prime Minister is also scheduled to hold several bilateral meetings during his visit.
Kobakhidze is in Antalya with a delegation that includes Georgia’s Minister of Foreign Affairs, Maka Botchorishvili, and the Head of the Government Administration, Levan Zhorzholiani.