ირაკლი კობახიძე აზერბაიჯანის საგარეო საქმეთა მინისტრს შეხვდა
მთავრობის ადმინისტრაციის ინფორმაციით, შეხვედრაზე საუბარი საქართველოსა და აზერბაიჯანს შორის სტრატეგიულ პარტნიორობას და კეთილმეზობლურ ურთიერთობებს შეეხო. ხაზი გაესვა ქვეყნებს შორის ბოლო წლებში არსებული ურთიერთობების პოზიტიურ დინამიკას.
"განიხილეს ერთობლივი ინფრასტრუქტურული და ენერგეტიკული პროექტები. ხაზი გაესვა აღნიშნული პროექტების მნიშვნელობას შუა დერეფნის განვითარების პროცესში. ყურადღება გამახვილდა სავაჭრო-ეკონომიკურ ურთიერთობებზე და ქვეყნებს შორის სავაჭრო ბრუნვის ზრდის დადებით ტენდენციებზე.
საუბარი შეეხო რეგიონში არსებულ ვითარებას.  პრემიერ-მინისტრმა კიდევ ერთხელ დაადასტურა საქართველოს მზადყოფნა, დიალოგისა და თანამშრომლობის გზით მაქსიმალურად შეუწყოს ხელი სამხრეთ კავკასიაში მშვიდობისა და სტაბილურობის უზრუნველყოფას", - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

According to the Georgian Government Administration, the two officials discussed the strategic partnership and good neighborly relations between Georgia and Azerbaijan. Emphasis was placed on the positive dynamics of bilateral relations in recent years.
The meeting also covered joint infrastructure and energy projects, highlighting their importance in the development of the Middle Corridor. Trade and economic cooperation were discussed, with both sides noting the positive trend in growing trade turnover between the two countries.
The regional situation was also a topic of discussion. Prime Minister reaffirmed Georgia’s commitment to promoting peace and stability in the South Caucasus through dialogue and cooperation.