ირაკლი კობახიძე - BBC-მ იმოქმედა, როგორც „ფეიკ“ ტელევიზიამ
გუნდმა BBC-ის თავის დროზე გასცა დეტალური პასუხი, თუმცა საერთოდ არ გამოიყენეს, -  ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებს განუცხადა.
მისი თქმით, BBC დაეყრდნო მამა-შვილი ჩახუნაშვილების განცხადებას და ყველაფერი ადასტურებს, რომ BBC-მ იმოქმედა, როგორც „ფეიკ“ ტელევიზიამ.
"შინაგან საქმეთა სამინისტრო და პირადად მინისტრი გაგიზიარებთ ინფორმაციას კვლევასთან დაკავშირებით და ამით დადასტურებდა, რომ რაც გაავრცელა BBC-მ, ეს იყო სრული სიყალბე. BBC-ის სიყალბეზე მე პასუხისმგებლობას ვერ ავიღებ.
ყველაფერზე გიპასუხეთ. რა ნივთიერება იყო გამოყენებული, ამაზე გიპასუხებთ შინაგან საქმეთა მინისტრი. რაც შეეხება ნივთიერება „კამიტს“, საერთოდ არ ყოფილა გამოყენებული. ეს არის მარტივი სიყალბე, დანარჩენზე დეტალურად გაცნობებთ შინაგან საქმეთა მინისტრი. გუნდმა  BBC-ის თავის დროზე გასცა დეტალური პასუხი, თუმცა საერთოდ არ გამოიყენეს. კონკრეტული, დეტალური ინფორმაცია გავუზიარეთ  BBC-ის ყველაფერთან დაკავშირებით, თუმცა BBC დაეყრდნო მამა-შვილი ჩახუნაშვილების განცხადებას და არა ჩვენს პასუხს. ეს ყველაფერი ადასტურებს იმას, რომ BBC-მ იმოქმედა, როგორც „ფეიკ“ ტელევიზიამ“, -  განაცხადა კობახიძემ.

Kobakhidze said that when a media outlet intentionally disseminated false information harming national interests, it could legally be classified as hostile activity
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze has accused the BBC of being “deliberately provided with false information aimed against the interests of the Georgian state,” suggesting that such actions could be considered criminal.
Speaking to journalists on Tuesday, Kobakhidze said that when a media outlet intentionally disseminated false information harming national interests, it could legally be classified as hostile activity.
“When you facilitate the spread of false information by a specific organization that is harmful to the state, it can be considered a crime. I am not the one to legally classify it - that is the responsibility of the relevant authorities - but deliberately providing false information against state interests can certainly qualify as a criminal offense. In this case, the BBC was given false information claiming that a specific substance had been used. This was intentionally provided against the state’s interests and can therefore be legally evaluated as hostile activity. Any sanctions based on false information would hold no value,” Kobakhidze said.